Četl to z papírku, je to k zblití! Miroslav Macek o Babišovi, ale také o Dubčekově ostudě

22.08.2018 21:16 | Zprávy

Pravidelný glosátor a bývalý politik Miroslav Macek se ve svých středečních glosách věnoval událostem srpnu 1968, které přinesly podstatnou věc, jež ovlivňuje náš politický a společenský život dodnes. A sice rozdělily komunisty na „hodné“ a „zlé“. Odhalil také, co si myslí o pískání na pietní akci k 50. výročí okupace, jako tomu bylo v úterý před budovou Českého rozhlasu, když se u mikrofonu objevil s projevem premiér Andrej Babiš. Podle glosátora je pískání sice nedůstojné, ale za mnohem horší považuje, že na této pietní akci se svým projevem vystoupil bývalý komunista a spolupracovník StB a naslouchají mu další bývalí komunisté.

Četl to z papírku, je to k zblití! Miroslav Macek o Babišovi, ale také o Dubčekově ostudě
Foto: Archiv PL
Popisek: Miroslav Macek

„Osobně se domnívám, že 21. srpen 1968 přinesl jednu velepodstatnou věc, která ovlivňuje náš politický a společenský život dosud: definitivně rozdělil komunisty na ‚hodné‘ a ‚zlé‘, ač mnozí ‚hodní‘ patřili v letech před srpnem k těm nejzlejším,“ zahájil svůj text na svém webu Macek, podle kterého právě to v podstatě neumožnilo po listopadu 1989 provést důkladnou a důslednou debolševizaci, neboť ti ‚hodní‘ se opět vehementně prodrali k moci.

Při pietním aktu k událostem 21. srpna v roce 1968 před budovou Českého rozhlasu provázel projev předsedy Sněmovny Radka Vondráčka a předsedy vlády Andreje Babiše po celou dobu pískot. Premiér ve svém zhruba pětiminutovém projevu například uvedl, že: Svoboda a demokracie jsou především o tom, že umí uznat, že má někdo právo na jiný názor nebo preferenci. Vyjádřil také obdiv lidem, kteří v srpnu 1968 při invazi vojsk Varšavské smlouvy neváhali nasadit svůj život.

Přítomné stovky lidí, kteří premiéra vypískali už při příchodu k Českému rozhlasu, na něj pokřikovaly a pískaly ze vzdálenosti několika metrů. Lidé skandovali „Hanba, estébáka tu nechceme,“, „táhni domů“ a „estébáku ven“. Babiše při proslovu pro jistotu obklopila ochranka. Transparenty přítomných kromě Babiše směřovaly také proti prezidentovi Miloši Zemanovi, který se rozhodl události srpna 1968 již nijak nekomentovat.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Bylo ze strany ČSSD , SOCDEM , zrušeno Bohumínské usnesení ?

Dobrý den vážená paní europoslankyně K Konečná , zajímalo by mě , zda , kdy a kým bylo navrženo a případně zrušeno ze strany ČSSD , SOCEN , to jejich " moudré " , slavné , Bohumínské usnesení . Děkuji za odpověď a ať se Vám v osobním i politickém životě daří . E Dolejšová .

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úder Bruselu: Domluva mezi Trumpovým ministrem a Maďarskem

12:35 Úder Bruselu: Domluva mezi Trumpovým ministrem a Maďarskem

Maďarský premiér Viktor Orbán je s nástupem Donalda Trumpa opět na koni. Podle maďarského ministra z…