Zmizely mezi Čechy podle Šebka entuziasmus a solidarita během vleklé covidové krize? „Já bych to rozdělil na dvě roviny, na úrovni rodin a třeba i obcí, tam ta solidarita pořád je, to je v nás nějak geneticky zakódované, Češi jsou opravdu solidární a štědří. Druhá rovina je to, co sledujeme v médiích, ta opatření, co šla od vlády, a tam jsme skutečně mírně apatičtí,“ domnívá se Šebek.
A jak se posunuly naše znalosti o této nemoci? „Já si myslím, že jsme se posunuli k tomu, že toho pořád ještě mnoho nevíme. A ono je to docela správný, protože tím zůstáváme pokorní. Samozřejmě výzkum běží, brzo tady budeme mít vakcínu, ale pořád se neumíme moc dobře vyrovnat s tou epidemií jako celkem,“ řekl lékař.
V čem jsme jako Češi podle Šebka udělali chybu? „My jsme možná ze začátku hledali silného lídra místo toho, aby každý hledal toho lídra sám v sobě,“ a dodal: „Celá koronavirová krize je opravdu velký průšvih, ale zase to není důvod k panice a obavám. Je potřeba se z celé situace poučit a nacházet příležitosti.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: AZy