Chtějí sejmout Babiše, ale nic jiného vymyšleného nemají. Uznávaný Bohumil Pečinka o současné vládní krizi

18.03.2016 22:32 | Zprávy

Z událostí posledních dnů až příliš vyčuhuje, že se tady očividně hraje o sesazení Babiše, píše na serveru Reflex.cz publicista Bohumil Pečinka. Proti tomu nic nenamítá, politikům ale vyčítá, že nemají naplánovaný „krok B“, tedy to, co by přišlo po Babišově sesazení.

Chtějí sejmout Babiše, ale nic jiného vymyšleného nemají. Uznávaný Bohumil Pečinka o současné vládní krizi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

„Trochu to připomíná situaci z roku 1997, když KDU-ČSL a ODA chtěly hlavně sejmout Klause a pak se uvidí. Neuvidí. Když se dělá revoluce tohoto druhu, je oprávněné se zeptat jejích aktérů na plán B,“ píše Pečinka.

Jako příklad uvádí to, že před pěti měsíci proběhla na pražském magistrátu nedokončená revolta proti vedení v čele s primátorkou Adrianou Krnáčovou. Spojené síly opozice a koalice tehdy odvolaly čtyři z jedenácti radních, čímž znehybnily všechny procesy na magistrátu a pražské politiky uvrhly do pětiměsíčních debat o tom, kdo, s kým, proč a za co. „Po pěti měsících je výsledkem velká nula a ještě horší politická atmosféra než ta, kvůli níž se to všechno dělalo,“ píše Pečinka, a nepřímo tak varuje před podobným výsledkem, který by mohlo sesazení Babiše přinést.

Celý text je ZDE.

Plán B na celostátní úrovni podle Pečinky neexistuje už jenom proto, že prezident Zeman nepůjde „pučistům“ na ruku a jednostranně Babiše z vlády neodvolá. A Kalousek nemá dostatek poslanců. „Naopak z téhle krize má slušnou šanci vyjít Babiš. Stačí, aby ve středu ve sněmovně odkryl karty, přiznal část viny, označil skutečného nebo domnělého viníka a ten krok (vystoupení z vlády) udělal on sám,“ vybízí Pečinka ministra financí k radikálnímu kroku.

Tím by prý Babiš převrstvil dosavadní diskuse o Čapím hnízdě, střetu zájmů a dalších věcech a měl rok a půl na přípravu další volební kampaně. „Další dny ukážou, jestli Babiš dospěl do role politika, nebo zůstal zakletý v obchodnické mentalitě,“ uzavírá své zamyšlení Bohumil Pečinka.


 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Slavnostní účtenková loterie

Paní Schillerová, nemyslíte si, že by bylo lepší, kdyby se zabývali zaměstnanci najati na účtenkovou loterii něčím užitečnějším? Nebo že bychom mohli za účtenkovou loterii ušetřit a tyto finance raději dát či rozdělit mezi pečovatelské domy na podporu důstojného stáří? Nemyslíte si, že by taková čás...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rada pro Fialu: Inspirujte se Trumpem, jeďte se zeptat lidí, co je trápí

18:50 Rada pro Fialu: Inspirujte se Trumpem, jeďte se zeptat lidí, co je trápí

Jiří Jan Maria Melchior Lobkowicz, česko-švýcarský politik a finančník, se vyjádřil ke zvolení Donal…