Chystají v ČT půdu pro druhou spacákovou revoluci? Připravená akce, říká Petr Žantovský a prozrazuje jména

21.11.2020 8:30 | Zprávy

TÝDEN V MÉDIÍCH V tomto týdnu se protklo výročí 17. listopadu s děním kolem České televize. Není se co divit, protože je spojují i mnozí aktéři. Ti, co se považují za příslušníky pravdoláskovnického sektoru, si památný den přivlastnili pro sebe. Petr Žantovský si všímá, že pro tyhle lidi bývá Česká televize zdrojem financí, a tak je jakákoli změna narušením jejich pocitu, že mají právo ČT ovládat, názorově ji usměrňovat a brát od ní peníze. Nejen on ale pozoruje, že se začíná uměle vytvářet dojem nové televizní krize a la rok 2000. To proběhla první televizní rebelie na Kavčích horách a teď se schyluje k další.

Chystají v ČT půdu pro druhou spacákovou revoluci? Připravená akce, říká Petr Žantovský a prozrazuje jména
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Žantovský

Téma 17. listopadu a dění kolem České televize budou tvořit obsah pravidelného přehledu mediálních zajímavostí. „Spojují je i aktéři, proto budu o obou událostech mluvit dohromady. Začal bych tou jakože oslavou 17. listopadu, která byla limitována opatřeními za nouzového stavu, takže se mnohé akce konaly online, mnohé v nepočetném obsazení. Online proběhl i ‚Koncert pro budoucnost‘, na němž vystoupili lidé jako Michal Prokop, Ewa Farna a další hudebníci. Vystoupili tam i lidé mimo umělecké či nepolitické kruhy, všichni to ale byli zástupci jednoho názorového tábora. Pořadatelé nepozvali nikoho z jiné názorové skupiny, což samo o sobě svědčí o tom, že pojem demokracie buď neznají, nebo mu nerozumějí, nebo mu nechtějí rozumět či pro ně nic neznamená. Nebo pro ně znamená jen takovou elitní pseudodemokracii, která opravňuje pouze jednu elitní skupinu býti držitelkou pravdy a oprávnění k rozhodování,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

Proto z toho zůstal jen klasický dvojlomný svět, co se dá nazvat pojmem, který známe z komunismu, a to je „my a oni“. „Tenhle pojem, ta černobílost přešla do nového režimu s Václavem Havlem a jeho heslem ‚Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí‘. A od té doby jsme permanentně, byť tedy občas nepravidelně, ale permanentně vystavováni pokusům určitých lidí stavět se za tu pravdu a lásku, identifikovat se a považovat se za příslušníky toho pravdoláskovnického sektoru, zatímco ti ostatní jsou označováni za příslušníky ‚lži a nenávisti‘. Havel tomu říkal ‚přátelé starých pořádků‘, dnes se tomu říká dezinformátoři, konspirátoři, kremelští švábi a tak dál, ten třídní boj se tu vede strašným způsobem. Je smutné, že je na to zneužíván právě 17. listopad, který si samozřejmě tato skupina přivlastnila a privatizovala. Vystupují jako jediní, kdo mají právo o tom Listopadu mluvit, což je samozřejmě někdy velice komické,“ domnívá se mediální analytik.

Využívá privilegií demokracie, ale ta prý není vybojována

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

16:55 „Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

Že je klobása na adventních trzích za 120 korun, si už tak nějak zvykáme. Dvě deci svařáku za 60 mož…