„Na konci listopadu jsem přesvědčil zástupce měst a hospodářských komor z provincie Če-ťiang, aby v Česku zřídili své zastoupení,“ uvedl k tomu Paroubek. Otevřít jej chce nejpozději příští rok na jaře. On sám by měl v novém centru působit v roli poradce. Počítá i s angažováním dalších právníků a ekonomů.
Do vzniku nové kanceláře zřejmě budou zapojeni i noví Paroubkovi obchodní partneři, vlastníci čínské cestovní kanceláře Wings Travel. Kancelář, která se již 15 let stará o čínské turisty v Česku, vedou Sheng Guan a Ying Rong, kteří jsou právě původem z provincie Če-ťiang. Sem jezdil Paroubek na jejich pozvání vyjednávat o vzniku centra.
Původní text ZDE.
Snahou Paroubka je podle jeho slov dávat dohromady české a čínské firmy tam, kde Češi potřebují kapitál, a Číňané se zase chtějí dostat k nějakým technologiím nebo dovézt do Číny české zboží. Jak uvedl, čínské firmy mají zájem především o české technologie v oblasti životního prostředí či nanotechnologií. On chce zase na oplátku pomoci českým pivovarům v expanzi na Dálný východ.
„Pokud se Plzeňský Prazdroj dostane do českých rukou, bylo by velmi zajímavé založit s čínskými partnery v Číně společný podnik. Takový zájem by mohl mít i Budvar jako národní podnik. Číňané se nezdráhají zaplatit za zahraniční pivo více. Bylo by dobré dostat tam i české sládky,“ podotkl expremiér.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef