„Jeden podprůměrný herec v roli ministra obrany místo toho slavně přiveze českého člena této mise z Berlína a média jsou plná jeho hrdinství a utrpení. Toho vojáka. Ne toho herce, který po Alexandru Vondrovi či Karolíně Peake je dalším utrpením na tomto rezortu nejen pro chatrné zbytky naší armády. Nikdo se také nepozastavuje nad tím, že němečtí vojáci necelých sedmdesát let po válce opět chodí po Ukrajině. Proto se musejí ptát sami Němci. Alespoň někteří,“ múžeme se dočíst na webu.
Záminka pro válku
Takovým politikem je i místopředseda bavorské CSU Peter Gauweiler, který se na misi OBSE za účasti německých vojáků ptá v rozhovoru pro časopis Spiegel. Vláda v Kyjevě, o jejíž legitimitě lze podle jeho názoru pochybovat, si vojáky zřejmě pozvala, otázka ale je, proč německá strana pozvání vyhověla.
Celá situace se ale zkomplikovala, když domobrana ve Slavjansku vojáky zadržela a jako hostům jim poskytovala ochranu před útoky ze strany ukrajinské armády. Takto tamní situaci popisuje Protiproud. OBSE prý v politickém boji sehrála roli „užitečného idiota“ jedné ze stran a tím podle autora ztratila na důvěryhodnosti. „Pokud by totiž na tyto vojáky a civilisty z OBSE někdo začal střílet (případně někoho z nich zabil), šlo by o ideální záminku pro razantní útok Kyjeva,“ dočteme se dále.
Německá armáda jednala při vyslání mise pod tlakem NATO a USA, ale někteří lidé už si prý uvědomují, že se EU nechala zatáhnout do taktického plánu USA. A když už otázky s tímto dobrodružství spojené zaznívají i v německých médiích, nelze prý vyloučit, že se postupně změní i tón České televize.
- Původní text ČTĚTE ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp