„Ministr Síkela teď oznámil, že půjčí EPH a Tykačovi peníze, aby mohli obchodovat na burze v Lipsku, protože jsou plajte. Ve stejném týdnu, kdy si Křetínský koupí zámek ve Francii a v Praze demonstruje sedmdesát tisíc lidí. Tomu říkám politická empatie žulové dlažby. Ať se pak nediví,“ poznamenal k Síkelově kroku na svém twitterovém profilu komentátor Petros Michopulos.
„A mmch. Ať se mě nikdo nesnaží obviňovat z toho, že pana ministra nemám rád! Já ho obhajuji a chválím od prvního okamžiku, co se o něm mluví jako o budoucím ministrovi, ale takto to opravdu dělat nejde,“ dodal Michopulos na Twitteru.
V diskusi se následně vyjádřil advokát Radek Pokorný, jenž je například šéfredaktorem MF Dnes označován jako šedá eminence Ministerstva průmyslu a obchodu. „Jinak to nejde. Kdyby, úročeně, nepůjčili ČEZ, už byl v insolvenci. Tykač a Křetínský mají stejný nárok, říká se tomu stejné zacházení. A jejich návrat na trh pomáhá srážet ceny. Situaci je třeba řešit, PR nám teď nepomůže,“ zmínil Pokorný.
„Mají stejný nárok? Něco jako lidské právo? Nebo cože?!“ zeptal se následně novinář Josef Šlerka.
„Ale jasně že mají. Nemůžete ze státních peněz pomáhat jedné soukromé firmě a jejím konkurentům na trhu ne, ale to provedení a timing je teda naprosto katastrofální. Můžete buď nepomáhat nikomu, nebo musíte pomáhat všem. Jinak prohrajete arbitráže a soudní spory, za mnohem víc peněz,“ odvětil Petros Michopulos.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef