Děje se to pomalu, pokrytecky a s využitím propagandy v médiích, změnami ve školách... Analytik vysílá varování za uběhlým výročím sta let republiky

06.11.2018 17:07 | Zprávy

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller se ohlíží za uplynulým stoletým výročí založení Československa, přičemž konstatuje, že přes mnohou kritiku založení a existence státu se v rámci protičeské, případně protičeskoslovenské propagandy zcela zapomnělo na mnohé. A to se rozhodl důrazně připomenout ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz.

Děje se to pomalu, pokrytecky a s využitím propagandy v médiích, změnami ve školách... Analytik vysílá varování za uběhlým výročím sta let republiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojenská přehlídka ke 100. výročí vzniku Československa

Vstoupili jsme do prvního roku po stovce let od vzniku Československa v říjnu 1918. Oslavy byly nic moc a uplakané nebe jako by vyjadřovalo náladu mnohých z nás. K tomu příval stupidních žvástů v médiích se zaměřením na kritiku vzniku a existence Československa. Něco takového je nejen v Evropě, ale v celém světě unikátní. Aktivisté a dokonce historici vystudovaní za peníze spoluobčanů, zato placení v současnosti bůhví kým, nicméně především sudeťáky a pangermány kolonizujícími Evropu, urážejí vlastní zemi a národ a nikomu to nevadí. Českou republiku, snad jako nějakou formu urážlivé provokace, či připomenutí závazků slouhům a vlastizrádcům, navštívila německá kancléřka, představitelka země, s níž byli naši předkové tisíce let v konfliktu. Spolu s ní přímo vzorový reprezentant pangermánské EU, našminkovaný Macron, jakýsi Ken budoucnosti, bez rasy, pohlaví, vlastní tváře a vlastního názoru.

V rámci protičeské, případně protičeskoslovenské propagandy se zcela zapomnělo na mnohé. Správně si to uvědomil Ladislav Žák, který publikoval 26. 10. 2018 následující slova: „Mám takový pocit, že v celé té kampani věnované stému výročí vzniku a následného průběhu společné české a slovenské státnosti chybí jedno prosté poděkování. Rád bych proto poděkoval Slovákům za krásných pětatřicet let, které jsem s nimi mohl prožít ve společném Československém státě. Bylo to krásné, vzájemné, inspirující a produktivní partnerství. Jsem rád, že po zániku společného státu toto partnerství přetrvává, ale stále se rozvíjí. Tož milí Slováci, děkuji, děkuji, děkuji….“

Češi a Slováci jsou vzájemně nejbližší národy v Evropě. Nemá smysl se handrkovat o to, kdo na koho doplácel, nebo si myslí, že doplácel ve společném státě. Lze to poměrně přesně vyčíslit na základě statistik a jiných historických zdrojů, které jsou nezpochybnitelné. Společný stát byl z bezpečnostního hlediska v roce 1918 i v následujícím období absolutní strategická a bezpečnostní nutnost. Je naprostým faktem, že Češi potřebovali Slováky proti Němcům a Slováci potřebovali Čechy proti Maďarům, bez ohledu na cenu. Zde nelze kšeftařit. Vlast a národ jsou cenou nejvyšší.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Martin Koller



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VIDEO Šok pro Leyenovou. Ukrajina a Green Deal. V Bruselu málem řekli NE

4:44 VIDEO Šok pro Leyenovou. Ukrajina a Green Deal. V Bruselu málem řekli NE

Europoslanec Ivan David se dělí o své postřehy ze středečního zasedání EP, během kterého byla vyslov…