Úvodem Monette shrnula, jak se žije translidem v České republice. „Velmi složitě a špatně, a to ze všech stran – zákony, lékaři, společnost naše... Nejhůř se žije těm translidem, na nichž jde poznat, že jsou trans. Protože pokud si na sebe muž, ať se jakkoliv nalíčí, vezme šaty, tak nejspíš to půjde poznat. A tihle lidi to mají neskutečně složité u nás,“ poznamenala Monette.
„Co se týče zákonů, tak tady máme úřední změnu pohlaví, která je vlastně podmíněná sterilizací a asi dva roky dlouhým procesem. A do té doby prostě na všech dokladech, na občance, nevím kde ještě všude, tak tam bude mít člověk to špatné písmenko a to je asi hlavně vždycky když jdu třeba k lékaři nebo na úřad, tak to bohužel i když vypadám jakkoliv žensky, mám ženské jméno, i když mám víc ženský hlas než teď, tak prostě se dost často setkávám s tím, že mě misgenderují, což je asi další slovo, které bych měla vysvětlit. Misgendering je vlastně, když té osobě řeknete, oslovíte ji jiným zájmenem, než ta osoba preferuje. Já jsem žena, preferuji ženská zájmena, takže misgendering je v mém případě, když mě někdo osloví mužsky,“ zmínila Monette.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.