Postoj bývalého českého prezidenta Václava Klause k roli, jakou sehrála Evropská unie v ukrajinské krizi, Koláře mate. Bývalý velvyslanec naznačil, že Rusko by mělo být rádo, že se „zóna stability, prosperity a demokracie“, jak EU Kolář označil, rozšiřuje až k ruským hranicím. Podle Koláře má Ukrajina stejné právo jako my rozhodnout, do jaké aliance chce patřit.
Jeden z diváků se pak zeptal, proč ukrajinská tajná služba zabavila záznamy o letu sestřeleného malajsijského letounu. Dostalo se mu poněkud překvapivé odpovědi: „Já na konspirační teorie nikdy moc nevěřil. Nevím, jak na to zareagovat.“
Ruská státní televize zasévá na Západě semínka nejistoty
Řeč přišla i na úlohu propagandy v ukrajinské krizi. Kolářovi se nelíbí, že západní média na jeho vkus příliš často přejímají informace ruských státních médií. Poukázal na televizi Russia Today, která je financována „obrovskými penězi“ z ruského státního rozpočtu. Russia Today, kde redaktoři jsou rodilí angličtí mluvčí, prý používá ve svém zpravodajství pravdivé informace, ale i polopravdy, a RT tak podle Koláře „zasévá semínko nejistoty“ do myslí západních diváků.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vam