Donald Trump: Zakážu vstup do USA všem muslimům. Úplně všem

08.12.2015 7:47 | Zprávy

Uchazeč o republikánskou nominaci na amerického prezidenta Donald Trump dnes vyzval k celkovému a naprostému uzavření Spojených států pro muslimy, kteří chtějí do země přicestovat. Informovala o tom agentura Reuters. Podle Bílého domu je Trumpův požadavek v rozporu s americkými hodnotami i bezpečnostními zájmy státu. Výbor americko-islámských vztahů (CAIR) Trumpův návrh přirovnal k fašismu.

Donald Trump: Zakážu vstup do USA všem muslimům. Úplně všem
Foto: repro youtube.com
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA

Podle Trumpa je ke zmíněnému opatření nutné přikročit, neboť se ukazuje nenávist muslimů vůči Američanům, která může vyústit v další útoky. Připomněl tak čin zradikalizovaného muslimského manželského páru, který minulý týden v Kalifornii zabil 14 lidí.

„Odkud nenávist pochází a proč tomu tak je, to budeme muset zjistit. Než se tak stane a než porozumíme tomu problému a nebezpečí, které představuje, naše země nesmí být obětí hrůzných útoků lidí, kteří věří jen v džihád a nemají žádnou úctu k lidskému životu,“ uvedl Trump.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam, čtk

Tomio Okamura byl položen dotaz

Věříte v nezávislý proces?

Tvrdíte, že je to vaše trestní stíhání politický proces. Ty ale rozhodně neprobíhaly podle nějakého práva. Co tedy čekáte od toho vašeho procesu? A fakt myslíte, že nějaký politik, může ovlivňovat soudní moc u nás? Jestli ano, co uděláte, aby k tomu nedocházelo, když budete ve vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svět se mění, dáme tři procenta na obranu, vyhlásil Fiala k výročí. Koruna nám vynese tři, počítal

18:34 Svět se mění, dáme tři procenta na obranu, vyhlásil Fiala k výročí. Koruna nám vynese tři, počítal

Premiér Petr Fiala (ODS) vystoupil s mimořádným projevem u příležitosti třetího výročí začátku ruské…