Jak uvádí britský deník Daily Mail, jenom za první polovinu letošního roku porušilo rakouské zákony 11 158 migrantů. Pětinu z nich tvoří lidé přicházející z Afghánistánu, kteří se podílejí zejména na kriminalitě v oblasti prodeje drog. Mezi další spáchanou trestnou činnost patří sexuální obtěžování, znásilnění, násilné napadení nebo krádeže. V loňském roce požádalo v Rakousku o azyl asi 90 000 migrantů, letos stanovila vláda horní hranici počtu žádosti na 37 500.
Kromě obchodování s drogami jde zejména o krádeže, ze kterých bylo podezřelých 2 481 migrantů. „Pouze třináct bylo obviněno na základě jejich příslušnosti k teroristickým organizacím a dva další byli přímo obviněni z podněcování k terorismu. Většinu podezřelých tvořili nezletilí ve věku čtrnácti až sedmnácti let,“ píše Daily Mail. Tato čísla svědčí o tom, že kriminalita mezi běženci rozhodně není ojedinělá, jak často tvrdí neziskové organizace a lidskoprávní aktivisté.
Celý text v angličtině je ZDE.
Nepříliš povzbudivé informace hlásí také Švýcarsko. Až 90 % migrantů přicházejících do země se podle švýcarských úřadů po příchodu do azylových center ztrácí z dohledu. Předpokládá se, že většina z nich po svévolném opuštění uprchlických center míří do do Německa nebo Rakouska. Švýcarští politici se rovněž obávají, že celá řada těchto uprchlíků zůstává v zemi ilegálně a podílí se na páchání trestné činnosti.
„Zveřejněné statistiky považuji za velmi problematické. Nejsme si jistí, jestli se zmizelí migranti registrují kvůli žádosti o azyl na jiném místě. Ilegálové následně působí na černém trhu, podílejí se na prostituci a další trestné činnosti,“ obává se představitel Švýcarské lidové strany (SVP) z Bernu Christoph Neuhaus. Obdobného názoru je i samotný předseda SVP Albert Rösti. „Pokud se migranti ztrácejí z dohledu úřadů, čelíme potom obrovskému bezpečnostnímu riziku. Existuje jen jedno řešení, kterým je uzavření hranic.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro