„Kolik lidí bude muset ještě zemřít (stovky, či tisíce?), než EU a její špičky pochopí, co je islám zač a jaká rizika s sebou přináší pokračující muslimská invaze?“ ptá se čtenář s přezdívkou Docent. Politiku EU označuje za „sebevražednou“ a čekají nás podle něj jen další pokrytecká prohlášení.
„S Vaším názorem (bohužel) musím souhlasit,“ napsal Antl a chválí, že v médiích dostávají prostor „bezpečnostní experti“, kteří stále razantněji varují před nedostatkem bezpečnosti v EU. „Snad si i zástupci médií uvědomují, že odpovědnost za neodstranitelné následky není jen na vládě, ale i na nich...“
Čtenářka Ilona Bazalová měla dotazů hned několik. Zajímalo ji, proč už se již nezakázaly symboly Islámského státu a wahhábistická a salafistická odnož islámu, proč uprchlíci nezůstávají v první bezpečné zemi a proč jim nikdo „jasně a srozumitelně neřekne, že MUSÍ dodržovat naše zákony“. Také ji zajímalo, proč jsme vlastně uzavřeli dohodu s Tureckem. „Proč když migranti připlouvají z Turecka do Řecka a my je tam (pokud to turecký úředník s právem veta schválí) vrátíme, musíme vzít za vráceného Syřana jiného a ještě Turkovi platit (když sakra připluli od nich!), místo toho, aby Turek platil nám, že si vůbec nějaké uprchlíky vzít chceme.“
Antl na začátek své odpovědi o dvanácti odstavcích napsal, že odpoví „stručně až ‚telegraficky‘“, a dotazy, kterých bylo celkem šest, očísloval od jedné do sedmi, pro lepší přehlednost. Zdůrazňoval, že Ústava ČR platí „pro všechny lidi, kteří se pohybují na území České republiky“, a to bez výjimky.
Zároveň uvedl, že on do České republiky žádné uprchlíky nepouští, a navíc má ČR jedny z nejpřísnějších „imigračních zákonů“ vůbec. Poté se jal citovat pasáže trestního zákoníku, kde jsou stanoveny různé tresty za propagaci a podporu hnutí, jež omezují práva a svobody člověka, tresty za rasově motivované činy a mnoho dalšího. „Trestní postih však záleží na posouzení konkrétního jednání státními zástupci, kteří (společně s policejními orgány) rozhodují o tom, zda bude někdo trestně stíhán a pro jaký trestný čin. Při té příležitosti připomínám tzv. zásadu legality (v § 2 odst. 3 trestního řádu), dle níž je státní zástupce povinen stíhat každý trestný čin, o kterém se dozví.“ Zmiňuje také, že Evropa by mohla zvážit opětovné zavedení trestu smrti, avšak jen za teroristické útoky.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa