„Člověk, když začne podnikat, tak to první, co ho zajímá, je samozřejmě, aby ta jeho společnost prosperovala, aby se rozvíjela, a tak dále. V jistém okamžiku narazíte na své limity,“ uvedl Hausenblas a rozhovořil se právě o základech sdružení Podnikáme bez korupce. Čisté podnikání podle něj opravdu může existovat.
„Vy vlastně každý den rozhodujete o tom, jak budete fungovat. A buď prostě podnikáte poctivě, anebo nepodnikáte. Já jsem zjistil, že pro mě je důležitý, abych dobře spal. A zjistil jsem, že vlastně je taky pro mě důležitý, jak k těm penězům člověk přijde, protože samozřejmě spousta lidí vám, nebo spousta věcí vám projde, že se to nikdo nedozví, ale vy to všechno víte. No, a pro mě prostě bylo tohleto důležitý, to znamená, že jsem si vždycky vybíral cesty, který byly fér, čistý a vlastně, který jsem si sám před sebou byl schopen zodpovědně nějakým způsobem jako zodpovědět a říct, ano, takhle je to nejlepší, co můžu v tomhletom daném okamžiku. Neznamená to, že jsem nedělal žádné chyby, to tak není, samozřejmě člověk v každém okamžiku dělá to nejlepší co může, ale když tu chybu uděláte, tak je potřeba převzít zodpovědnost a napravit to, a ne si prostě odklonit zrak,“ míní Hausenblas.
Samozřejmě, že i v Česku jsou podle jeho slov silní oligarchové, ale pak jsou tady i stovky či tisíce drobnějších nebo středních podnikatelů. Následně se Hausenblas vyjádřil také k EET, které je podle něj výraz přístupu státu. „Stát buď může k občanům přistupovat na základě důvěry, to znamená, jsem tady pro vás a jsem vlastně v roli služebníka, anebo na základě nedůvěry, to znamená, a priori nikomu nevěřím a používám vlastně nedůvěru. Když stavíte firmu, a je to vlastně velmi podobné jako stát, tak jí budujete na bázi důvěry,“ sdělil.
On osobně je přesvědčen, že EET je krok špatným směrem. „Každý velký podnikatel musel jednou začít a vlastně EET dopadá na ty nejmenší, nejdrobnější podnikatele, což je de facto školka a škola podnikání, a to jsou ty lidi, který prostě budou vytvářet ty velké firmy zítra. A jestliže my si prostě, v uvozovkách, jako přeregulujeme a překontrolujeme a znesnadníme vlastně vstup do školky a do školy a do jeslí podnikatelských, tak potom samozřejmě méně lidí bude schopných jakoby tvořit smysluplné firmy, které potom vedou tu českou ekonomiku,“ dodal Hausenblas.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef