„Manifestující reprezentovali průřez celou českou populací, nebyl to jeden segment společnosti. Dorazili lidé z bývalého disentu a opozice včetně legendární chartistky Dany Němcové. Viděl jsem tam profesory, historiky, architekty, výtvarníky, ředitele nakladatelství, studenty, lidi všech profesí a věkových kategorií, lidi projevující se veřejně,“ řekl s potěšením bývalý velvyslanec a dodal, že svou účastí je podpořil i Fedor Gál, zakladatel Verejnosti proti násiliu, a velmi tolerantně tu mluvil Hayato Okamura, lidovecký kandidát a pravý opak svého bratra Tomia.
„Bylo to vůbec poprvé v dějinách, kdy si extremistické strany, donedávna otevřeně rasistické a fašizující a nyní účelově používající nálepku antiislamistické, vybraly Prahu,“ napsal na svém blogu na serveru Atluálně.cz Janyška.
Pro demokrata a liberála či pro slušného člověka muselo být podle Janyšky setkání lídrů protiimigračních stran pořádným šokem. V devadesátých letech jezdili všichni možní i nemožní politici, herci, zpěváci, dalajlámové do Prahy kvůli Havlovi a atmosféře, kterou tu nacházeli. Ani jednou se tu prý oficiálně neobjevily síly hlásající nenávist a krajní pravice tu neměla co dělat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab