Fašistický režim s písmenem Z v Rusku. Buča, nacistické metody. Lipavský mluvil, sněmovna koukala

02.09.2022 1:26 | On-line

Tak trochu ve stínu Andreje Babiše či Petra Fialy v debatě při jednání o nedůvěře vládě promluvil ministr zahraničí Jan Lipavský. Dotkl se celé řady témat, například i toho, jak manželka mluvčího Kremlu Peskova rozbíjí v Řecku na dovolené talíře.

Fašistický režim s písmenem Z v Rusku. Buča, nacistické metody. Lipavský mluvil, sněmovna koukala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničí Jan Lipavský

„Lavice po levé straně jsou stále prázdné, slovo poloprázdné by bylo lichotící, když se podívám na to, že ti, kteří vyvolali tuto schůzi k vyslovení nedůvěry vládě, zde ani nejsou, aby si tedy vyposlechli, co vláda přednáší za argumenty, případně ani své vlastní řečníky neposlouchají,“ pozdravil poslance ministr zahraničí Jan Lipavský.

Zejména zalitoval nepřítomnosti poslankyně Vildumetzové a poslanců Králíčka a Faltýnka z ANO. „Četl jsem si zajímavé články v novinách o tom, s kým se scházeli,“ vysvětlil důvody svého zájmu ministr zahraničí.

Prázdné lavice ANO podle něj dokazují, že Andrej Babiš chtěl hlasovat o nedůvěře vlády jen proto, aby zakryl svůj soud.

Pak už přešel k zahraniční politice, kde to prý vláda objektivně nemá lehké.

„My jsme neustále pod palbou kritiky, že pomáháme Ukrajincům a že se všechno dělá pro Ukrajince. Samozřejmě, děláme to pro ně, ale děláme to také pro Česko, děláme to pro naši nezávislost a děláme to proto, aby se neopakovaly roky 1948, aby se neopakovaly roky 1968. Abychom se neposunuli do sféry sovětského ruského vlivu, ruského imperiálního vlivu,“ vysvětloval.

A je to prý v EU občas složité, protože tam není moc zemí, které by s ruským imperialismem měly přímou zkušenost.

„Ta debata není jednoduchá, a i díky této vládě Evropská unie dokázala přijmout celou řadu silných a jasných kroků, které posilují bezpečnostní systém v Evropě. A tím pádem posilují bezpečnost České republiky. A samozřejmě součástí toho je pomáhat konkrétně Ukrajině a pomáhat konkrétním lidem, a samozřejmě i pomáhat uprchlíkům, kteří utečou z rozbombardovaných měst,“ vysvětloval.

CELÝ PROJEV JANA LIPAVSKÉHO

Pak od zahraniční politiky odbočil poznámkou: „A také platí, že jsme převzali vládu po trestně stíhaném premiérovi. To je ten soud, který bude za pár dnů. A dnes se nás tedy snaží naprosto uměle ponížit, pravděpodobně ponížit v jeho očích a v očích vašich voličů, uměle vyvolaným jednáním o nedůvěře vládě“.

Pak se k ní zase vrátil výčtem hlavních priorit zahraniční politiky: „Předložení sankčního zákona, tzv. Magnitského zákona, revize vztahů s Ruskem a Čínou a návrat k prozápadní moderní evropské hodnotové havlovské zahraniční politice, digitalizace úřadu, úspěšné zvládnutí českého předsednictví v Radě Evropské unie a podpora ekonomické diplomacie“

Když je formuloval, netušil prý, že „Putin zrealizuje ten svůj barbarský, barbarský koloniální plán připojit území Ukrajiny k jeho neosovětské říši, nebo nevím, co tam buduje za fašistický režim s tím symbolem Z v Rusku“.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Mgr. Adéla Šípová byl položen dotaz

předseda

Dobrý den, co vím, tak Vy jste Hřiba za předsedu nechtěla. Je nějaká možnost, jak ho můžete ve straně odvolat? Nemyslíte, že ji svými skandály, ale i neschopností řešit problémy s dopravou v Praze jen poškozuje? A nemyslíte, že to, že už není předsedou Bartoš může mít pro stranu fatální důsledky? On...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeman: Mám dojem, že vláda se bojí svých občanů

17:53 Zeman: Mám dojem, že vláda se bojí svých občanů

S vánočními a novoročními projevy se přímo roztrhl pytel. Zúčastnil se i bývalý prezident Miloš Zema…