Objekt, v němž se nachází Galerie Portheimka, má v pražské historii své místo a svou dlouhodobou prestiž. Ta začala v posledních letech stagnovat. Zejména nevyjasněná koncepce Galerie Portheimka měla za následek, že za celý rok 2016 navštívilo galerii pouze 6359 platících návštěvníků. To se současnému vedení městské části Praha 5 zdálo málo.
Proto jedním z prvních kroků, které provedl v roce 2017 zástupce starosty Bc. Lukáš Herold (ODS) poté, co dostal při změnách v Radě MČP5 do kompetencí i kulturu, bylo hledání návštěvnicky atraktivního programu Galerie Portheimka. „Při hledání využití Galerie Portheimka jsem se obrátil na odborníky, aby doporučili městské části Praha 5, co s ní. Politici musí poskytnout občanům volnočasové využití, ať už kulturní či sportovní, zajistit podmínky, ale měly by nechat do programu mluvit odborníky, aby to za něco stálo,“ vysvětluje Lukáš Herold a dodává: „Museum Kampa, spravované nadací Jana a Medy Mládkových, přišlo s unikátním nápadem na muzeum českého skla. Více než půl roku jsme o nápadu jednali, prošlo to všemi orgány MČ Praha 5, jako je například kulturní komise, a já doufám, že zastupitelstvo udělá v úterý poslední krok.“
Městská část Praha 5 nejenže získá atraktivní expozici od renomované nadace, která bude atraktivní pro občany i turisty, ale zároveň i ušetří – celkové finanční prostředky na provoz budou o půl až milion korun nižší než doposud.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Barbora Richterová