„Nezažíváme teď hezké časy, je válka, mám nemocnou dceru, nejlepší kamarád se pozná v těch mezních situacích,“ řekl, že v těchto časech mu hodně pomáhá tvoření hudby, jeho úžasná manželka a dobrý kamarád Roman Holý, frontman kapely Monkey Business.
Hovořil o problémech české společnosti, jedním z nich je školství. Jako student střední pedagogické školy absolvoval praxi v předškolních zařízeních. Chová proto vůči učitelům velkou pokoru, tato práce je podle něj nedoceněná. „To je tak příšerně psychicky i fyzicky namáhavé zaměstnání, až si některý pitomec zase bude říkat ‚proč ti učitelé chtějí zase přidat‘, ať si to jde každý zkusit!
Stejně jako medicína je u nás školství brutálně podfinancované. Brutálně! A my bychom se ale měli okamžitě probrat jako společnost! A uvědomit si, že zdraví a naše životy jsou stejně důležité jako naše budoucnost. Pokud ti učitelé nebudou brát alespoň trochu slušné peníze, ne ty almužny jako u lékařů, tak se nikam neposuneme,“ řekl se vší vážností.
„Já jsem se pravičák, proto říkám, že musíme do naší budoucnosti investovat, pak se nám to vrátí. Děláme příšernou, zásadní chybu, tady jinak kdejaký trouba bere víc. Je to zásadní téma. Je to opravdu příšerně namáhavá práce,“ uvedl Ruppert opakovaně, „já jsem byl den v mateřské škole a přišel jsem domů jako zpráskaný pes, vyřízený..., učitelky v mateřských školách jsou strašně bagatelizované, přitom v mateřské škole vývoj dítěte začíná,“ upozornil.
Podotkl, že vůbec nejsmutnější je to v dětském kojeneckém zařízení. „Tam je největší ticho, to je hrůza, co? Protože ty děti tam po určité chvíli přestanou plakat. Pláčou, protože chtějí napít, najíst nebo že jim něco je. Ale ty sestřičky k těm plačícím dětem nemohou chodit prostě pořád, takže ony toho po čase nechají,“ varuje, že to má na vývoj dítěte obrovské negativní důsledky.
Vidět to prý můžeme na Zemanovi, Babišovi či Okamurovi: „Je to strašně smutný, v takovém kojeneckém zařízení pak začíná kvůli tomu determinace. Pak člověk může skončit jako Miloš Zeman, jako frustrant, nebo Andrej Babiš nebo Tomio Okamura,“ rýpl si do politiků.
„Premiér či ministr školství by měli říct, že náš školní systém je katastrofálně zastaralý, je to největší chyba, kterou jsme od roku 1989 udělali. Je to jediná věc, kterou vyčítám tomu skvělému demokratickému režimu, tato chyba je totiž neviditelná, bude nás stát ještě strašně peněz. Dávno jsme mohli být dál, protože s tím souvisí i finanční gramotnost obyvatel a jejich sociální struktura, která není úplně šťastná,“ zmínil vyloučené lokality.
„Hrozně pomoct by mohla školská reforma, protože nepřichází zrovna ekonomicky hezká doba. Připravme se, že to dolehne na všechny.“ Řekl, že nejlepší školský systém má Finsko a další severské země, u nich bychom se měli inspirovat.
V souvislosti s blížícími se prezidentskými volbami byl dotazován, co říká na kandidáta generála Petra Pavla, u něhož byl nedávno na rozhovoru. „Určitě je to jeden z kandidátů, kterého zvažuji. On mě požádal o veřejnou podporu. Řekl jsem mu, že ho musím odmítnout. Měl by se obrátit na jiné lidi, na občany. A to z důvodu, že kulturní obec by se do toho měla přestat montovat, často spíš děláme medvědí službu. Také jsem měl problém s jeho komunistickou minulostí, ale líbí se mi, že se k tomu postavil jako chlap a lituje toho.
Bylo by třeba se podle něj zamyslet nad tím, proč Miloš Zeman už dvakrát prezidentské klání vyhrál: „Já to vlastně vím, protože on je všehoschopný člověk. Je schopen věcí, které normální, slušný člověk nedělá. Protože Miloš Zeman není slušný a hodný člověk, je to zlý člověk. Bez skrupulí je ochoten lhát, kdykoliv se mu to hodí. Miloš Zeman je brutální lhář, který v této zemi napáchal spoustu hanebností.“
Přímá volba prezidenta je podle něj paskvil v našem politickém systému. „Je s podivem, že se vůbec stal zcela demokraticky prezidentem. Po tom všem, co v politice udělal. Jeho nevolili pitomci, ale lidi jako my, akorát mají jiný názor, to musíme respektovat. Musíme oslovit lidi z druhé strany barikády. Protože zásadní problém byla přímá volba prezidenta, je to paskvil v našem politickém systému. Náš politický systém na to nebyl připraven, politici to dělali jenom z populismu, byli to brutální populisti, protože moc dobře věděli, že moc lidí si to přeje. Jenomže hrozně moc lidí si také přeje, aby byl třeba trest smrti, přitom není dobře, aby trest smrti byl, to je středověk.“
Následkem přímé volby je polarizace společnosti. „Jsem přesvědčen, že kdyby přišel covid a my neměli přímou volbu prezidenta, tak by to českou společnost takhle nerozdělilo,“ míní Ruppert.
Politici se podle něj mají neustále kontrolovat, aby byli v pozoru. „Protože v každé straně vždy bude nějaký zmetek, s politiky se hlavně nechodí na pivo. Nejsou to žádné hvězdy, star ani frontmani, jsou to námi zvolení úředníci; jejich úkolem je spravovat zemi, nic jiného. Ne že nás budou kontrolovat a ovládat. I když se náš nejvyšší státní úředník chová jako monarcha, tak žádný monarcha není. Rozdíl mezi prezidentem a úřednicí na úřadě v podstatě žádný není,“ rozhodil Ruppert rukama. Následkem přímé volby je rozdělení společnosti.
Nový prezident podle něj musí zbořit barikádu, kterou do společnosti Babiš a hlavně Zeman postavili. „Nový prezident musí přijít se zásadní vizí, která bude dostatečně silná na to, aby nás všechny bavila. Neodkážu si představit, že by třeba obžalovaný člověk vůbec měl tu drzost kandidovat na prezidenta,“ řekl na adresu Andreje Babiše. Pokud by se stalo, že by se utkal s generálem Pavlem ve druhém kole, jednoznačně by podpořil Pavla.
„Já každopádně volit půjdu. Sám Zeman říkal, že volby by měly být povinné, je to další jeho bolševická zvrácenost,“ smál se Ruppert. „Nechápu, že je Zeman označován za silného hráče české politiky. Jak? Vždyť nemá skoro žádné pravomoci, žádnou výkonnou moc, a to naštěstí, protože jinak by to byla hrůza. Má reprezentovat, to mu nešlo nikdy, neumí ani slušně pozdravit.“
„Takhle... i gorilí samec Richard z pražské zoo bude lepší prezident než Miloš Zeman, To jako bez debat. Ale zároveň není jedno, kdo se tím prezidentem stane. To znamená, že pan generál Pavel bude dobrý prezident, pokud se neobjeví lepší kandidát. Třeba ženu bychom potřebovali v čele státu jako sůl, stejně jako mají na Slovensku, takovou Čaputovou bych si představoval,“ rozplýval se.
Dotkli se posléze i filmové scény. Ruppert mezi oblíbenými filmovými novinkami zmínil i zahraniční krimikomedii Na nože s Jamesem Bondem, kdy sdílel zajímavé postřehy. „Tam člověk opravdu pochopí, že Daniel Craig je fantastický herec. Je to Bond, který trošku vypadá jako Putin, což mi malinko vadí jako Bondovskému fanouškovi. Strašně se omlouvám, mně vůbec nevadí LGBT komunita, jsem člověk otevřený, ale prosím, ať je Bond chlap. Neprzněme ty příběhy,“ spráskl ruce.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab