„Princip, který by měl prezident v takové situaci, v jaké jsme, uplatňovat, je princip zachování chladné hlavy a srozumitelného vysvětlování problému občanům. Já chci být prezidentem, který bude aktivně komunikovat s lidmi a zejména v době krize mezi ně bude spíše přinášet klid než rozbroje a nepřátelství. Jedině zkušený a dobře informovaný prezident dokáže v těžkých chvílích spojovat a nešířit paniku,“ zmínil Pavel na tiskové konferenci ke své kampani na prezidenta.
Prezident by měl podle něj být také nadstranický. „Prezident má naslouchat hlasům všech, kteří mají zájem o věcnou diskusi. A to bez ohledu na to, zda hájí zájmy koalice či opozice. Proto bych na Hradě pravidelně organizoval pracovní jednání s předsedy všech parlamentních stran,“ zmínil Pavel, že by se snažil zasypávat příkopy.
„Důležité je také získávat zahraniční partnery. Jednou z klíčových činností hlavy státu má být získávání partnerů. A k tomu mohu využít veškeré své kontakty a známost v zahraničí a také prezidentské cesty, abych dokázal srozumitelně vysvětlovat české zájmy a získával pro ně podporu našich spojenců. Abychom byli jako země úspěšní, naše vedení musí získávat oporu a respekt v zahraničí a k tomu má samozřejmě prezident aktivně pomáhat,“ řekl Pavel.
Hovořil i o zapojení občanů do krizových situací. „Úkolem prezidenta je také dát lidem pocit, že jsou součástí řešení problémů. Proto bych pravidelně navštěvoval regiony, debatoval s občany o aktuální situaci a nejenom vysvětloval, co se děje a co je potřeba dělat, ale také se jich ptal, zda kroky, které pro řešení konkrétní situace přijímá vláda, jim opravdu pomáhají,“ dodal Pavel.
O ostatních kandidátech hovořit nechtěl. „Myslím, že je dobře, když se kandidáti zaměřují na sebe a předkládají občanům nabídku, protože o tom to je. Je to nabídka služby, ta služba obsahuje nějaké parametry a s těmi parametry by měl kandidát občany seznámit,“ zmínil.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.