Zatímco je dcera mrtvého diplomata Rana Džamálová jasně přesvědčena, že na jejího otce Džamála Muhammada Džamála byl výbuch nastražen, policejní prezident krátce po samotném výbuchu vystoupil v médiích a teroristický čin jednoznačně vyloučil, po něm vystoupil také bývalý náčelník vojenské zpravodajské služby, který o teroristickém činu rovněž pochybuje, ale klade si otázku, kolik zbraní se v diplomatově domě nacházelo. A média jeho názor přebírají.
Danda se v této souvislosti vrací do minulosti Andora Šándora, který vystudoval ještě v minulém režimu, ale po roce 1991 jeho kariéra nabírá obrátky. V roce 2001 se stává dokonce náčelníkem vojenské zpravodajské služby, ale po dvou letech na této pozici končí. Údajně kvůli přílišné vstřícnosti vůči izraelské tajné službě Mossadu.
Celý text si můžete přečíst ZDE.
„Pokud se na budoucím palestinském zastupitelském úřadě vskutku nacházely nelegální zbraně, je to malér velkého formátu. Ale i další důkaz o `schopnostech` našich bezpečnostních služeb, které to zjevně ani netušily. Pokud však byl nález zbraní stejně věrohodný jako `odhalení` desítek milionů korun a cihel zlata při rabování bankovních schránek či prohlídkách u takzvaných kmotrů, pánů Rittiga a Janouška v hořké komedii `Nagygate`, měli bychom se přinejmenším mít na pozoru. Tehdy se thriller ukázal jako fraška – melodramatické pozadí pro svržení vlády a politický převrat. Tato detektivka teprve začíná. V jakém žánru skončí?“ klade si závěrem otázku Danda.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp