Hasiči už mohou přiznat melouchy. Policisté mají stále smůlu

28.07.2011 11:52 | Zprávy

Nízké příjmy si mnoho hasičů už dříve dorovnávalo různými melouchy. Nikdo z nich to ale nepřiznal, protože jim za to hrozil vyhazov. To už teď nehrozí. Jejich šéf Miroslav Štěpán totiž melouchy zlegalizoval.

Hasiči už mohou přiznat melouchy. Policisté mají stále smůlu

"Je to dobrý nápad, nevěděl jsem o tom. Takovou změnu určitě přivítáme i proto, že od příštího roku nám asi opět sníží platy," řekl Lidovým novinám pražský hasič. "Většina kolegů má nějaký vedlejšák."

Hasiči nejčastěji ve volném čase vykonávají adrenalinové brigády. Např. myjí okna výškových budov nebo kácejí rizikové stromy. Hodně z nich se věnuje jiným druhům manuální práce. "Hodně kluků dělá zedničinu nebo truhlařinu," podotkl hasič.

Nesmějí podnikat, jinak je to jedno

Nejcitlivěji pocítili hasiči potřebu přivydělávat si mimo po Novém roce, kdy jim klesly platy. Teď už se nemusejí bát, že kvůli brigádám přijdou o práci. Na melouch mohou, nesmějí ale podnikat. "Rovněž se nesmí jednat o činnosti, ale i o chování a jednání, které by mohly snížit důvěru ve sbor a veřejnou správu vůbec v očích veřejnosti," vysvětlila mluvčí ředitelství Ivana Svitáková.

Policisté mají ovšem smůlu. Policejní prezident Petr Lessy jim melouchy tolerovat nehodlá. "Není možné, aby policista jeden den dělal na stavbě a druhý pak tu firmu vyšetřoval," podotkl. Problém ovšem je, že řada policistů už teď melouchaří. S platem za službu si zkrátka nevystačí. Dělají na stavbách, ale také například jako ostraha.

Psali jsme:

John dává málo, bez melouchu nepřežiju. Policie jde podnikat

Policisté nemají peníze. Přivydělávají si třeba jako taxikáři

Foto: Hans Štembera

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: par

Slavnostní účtenková loterie

Paní Schillerová, nemyslíte si, že by bylo lepší, kdyby se zabývali zaměstnanci najati na účtenkovou loterii něčím užitečnějším? Nebo že bychom mohli za účtenkovou loterii ušetřit a tyto finance raději dát či rozdělit mezi pečovatelské domy na podporu důstojného stáří? Nemyslíte si, že by taková čás...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Potom, pošleme.“ Bojovníci s dezinformacemi přistiženi při lži. Tvrdá slova novinářky

22:21 „Potom, pošleme.“ Bojovníci s dezinformacemi přistiženi při lži. Tvrdá slova novinářky

Vyhýbavé odpovědi a značná nervozita, tak vypadala reakce lidí spolupracujících s redakcí Visegrad I…