"Ztratil jsem podporu části ODS," přiznal serveru iDNES.cz. "Doufám, že je to jen na chvíli. Že je svými dalšími kroky v reformě přesvědčím, že to rozhodnutí bylo správné a že budeme pokračovat v reformě tak, jak je to napsáno v koaliční smlouvě."
Část ODS se skutečně nemůže smířit s tím, že Heger lékařům ustoupil. V rámci vládní koalice byla tím nejradikálnějším prvkem. Nejvíce se ozývali Boris Šťastný a Marek Šnajdr.
SLEDUJEME téma: Exodus lékařů
Chápu ho, ale ustupovat vyděračům se nemá
"Pan ministr Heger dobře ví, že moji podporu jako předsedy zdravotního výboru a zdravotního experta ODS do této chvíle měl velmi silnou a jednoznačnou," podotkl Šťastný. "Bude tomu tak i při budoucím projednávání zdravotnické reformy. Uvědomuji si, že má za sebou velmi složité období a sám nevím, jak bych v jeho kůži podobný nápor zvládl."
Chápe sice, ale kritiku si neodpustí. "Na druhou stranu je však potřeba respektovat můj názor v tom, že vyděračským praktikám poškozujícím české zdravotnictví, tuto zemi, celý lékařský stav i stabilitu celého systému, se ustupovat nemá," řekl.
Ono se to uklidní
Politologové ale ministru vzkazují, ať nezoufá. Vše se prý uklidní. "Myslím, že prohlášení ODS je spíše mediální gesto, které na stabilitu koalice nebude mít vliv," řekl iDNES.cz například Josef Mlejnek. "ODS, která nemá rezort zdravotnictví pod kontrolou, chce kritikou ministra Hegera hlavně oslovit voliče. Celá situace se teď uklidní a pokud dojde ke střetu, bude to až v souvislosti s konkrétními kroky v rámci zdravotnické reformy."
Souhlasí s ním i kolega Bohumil Doležal. "Myslím, že se situace navzdory kritice ODS dál vyhrocovat nebude a pozvolna se uklidní."
Čtěte:
Heger se dohodl s odbory na memorandu. Lékaři zuří
Podpis memoranda s Hegerem: Odbory vyzvou k stažení výpovědí již dnes
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: par