„Rizika musíme vnímat v širších souvislostech,“ uvedla Langšádlová. Podle jejích slov nesmíme například zavírat oči před agresivní politikou Ruska ani například nad blízkovýchodním vývojem. Důležitá je také situace v Africe.
Podle jejího názoru lze hrozby terorismu a související radikalizaci eliminovat i investicemi do vzdělání. Dodala, že k zásadním úkolům patří zastavení živelné migrace a plná kontrola nad vnější schengenskou hranicí.
Původní text ZDE.
Míní ale, že úspěšní nebudeme do té doby, dokud nebudou v zemích v okolí Evropy přijatelné podmínky pro život včetně dostatku vody. Měli bychom si položit otázku: Nepřispíváme sami naší evropskou hospodářskou politikou například v zemědělství k zoufalé chudobě na africkém kontinentu? Právě tato chudoba je jednou z příčin masivní migrace, uvedla místopředsedkyně topky.
Díky tomu, že Evropská unie je nejbohatší částí světa, jak si Langšádlová myslí, máme všechny předpoklady obstát před novými bezpečnostními hrozbami, a to i díky spolupráci s NATO.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef