Hovnaři, nechte Zemana být. Poslankyně se zastala prezidenta, s použitím sprostých slov

01.09.2016 6:24 | Zprávy

Podle soudu nebylo vyvěšení rudých trenýrek na Hradě trestným činem. Recesistická skupina Ztohoven tak vyvázla bez trestu. Protože nežijeme v totalitě. Novinářka a poslankyně Jana Lorencová (ANO) nad tímto verdiktem jen nechápavě kroutí hlavou. Ve shodě s prezidentem Zemanem recesisty označuje za „hovnaře“. Tímto označením však nečastuje jen recesisty...

Hovnaři, nechte Zemana být. Poslankyně se zastala prezidenta, s použitím sprostých slov
Foto: Archiv JL
Popisek: Jana Lorencová

Kdyby se nějaká skupina provokatérů pokusila vylézt na střechu Bílého domu či na střechu Kremlu nebo na sídlo nějakého dalšího státníka, dopadlo by to s nimi poměrně špatně. Nelze dokonce vyloučit, že už by byli i po smrti.

V České republice je tomu však jinak. Někdo znectí symbol státu a český soud má za to, že je to v mezích svobody projevu. Svede se to na skutečnost, že česká legislativa na podobné případy není připravena, a jede se dál. Podle Lorencové je však toto uvažování zcela nepřijatelné. Ať už je totiž názor občanů na Miloše Zemana jakýkoli, každý člověk by měl projevovat elementární úctu ke svému státu a jeho symbolům.

„Čin skupiny Sto hoven – a od tohoto dne jsou pro mne vskutku hovnaři, přestože dobře vím, že se jmenují Ztohoven – mě pobouřil a zásadně ho odsuzuji. Pište si a malujte si a říkejte o Miloši Zemanovi, co chcete, ale na symboliku státu nesahejte,“ píše na sociální síti Facebook Lorencová.

Připomíná také fakt, že Miloš Zeman je velmi špatně chráněn, což je u prezidenta republiky takřka k neuvěření. Totéž bylo možné říci i o exprezidentovi Václavu Klausovi, k němuž přistoupil muž s napodobeninou střelné zbraně a „vypálil“ do tehdejšího prezidenta několik ran. Ochranka se nezmohla absolutně na nic. Lorencová by prý čekala, že po tomto incidentu dojde k čistce v ochrance státních činitelů a příležitost dostanou skuteční profesionálové. Jenže realita je zjevně jiná.  

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadávají Havlíčkovi, že chce po volbách utnout munici Ukrajině. Ta dle experta stejně tak dlouho nevydrží

19:40 Nadávají Havlíčkovi, že chce po volbách utnout munici Ukrajině. Ta dle experta stejně tak dlouho nevydrží

Místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček čelí ostré kritice vládních politiků za svá slova, že by na p…