Islám neprošel nikdy žádnou reformou, je to cesta přímo do sedmého století, píše Tomáš Haas

25.07.2015 19:51 | Zprávy

Říkat, že islamismus a extrémní islám nemají co dělat s islámem, je projev neznalosti, napsal pro server NeviditelnýPes.cz analytik Tomáš Haas. Islamismus podle něj nevznikl jako reakce na zločiny nevěřících. „Je to to samé, jako říkat, že fundamentalistické křesťanství nemá co dělat s křesťanstvím, nebo ultraortodoxní judaismus s judaismem,“ dodal.

Islám neprošel nikdy žádnou reformou, je to cesta přímo do sedmého století, píše Tomáš Haas
Foto: MK
Popisek: Tomáš Haas

„Islamismus vyrostl z islámu, je jeho částí, ale na rozdíl od fundamentalistického křesťanství nebo ultraortodoxního judaismu to není víra, která by si stačila sama se sebou, islamisté věří v jednotu státu a náboženství a na povinnost muslimů šířit víru i násilím,“ dodal.

Podle Haase když chce někdo islám prezentovat jako mírumilovné náboženství, najde v Koránu verše, které by klidně podepsal. „Ale už vám neřekne, že pozdější verše je mohou naprosto zvrátit a přikazovat pravý opak,“ doplnil. „Oba jsou pravdivé, oba jsou slovy Proroka, který je měl přímo od Alláha. Ale muslim je povinnen – tam, kde je v situaci, kdy musí zvolit – dodržovat ten pozdější,“ sdělil.

Celý text ZDE.

„Jak daleko k tomu, co nazýváme extremismem, chce muslim zajít, záleží na jeho povaze, inteligenci a osobních vlastnostech, ale Korán mu neklade meze, vždy se může na něj odvolat,“ řekl s tím, že proto vidíme tak málo umírněných muslimů a muslimských náboženských autorit, které by se od extremismu a terorismu distancovaly.

Islám žádnou renesancí a reformací nikdy podle Haase neprošel a ani projít nemůže. „Islám je cestou zpět do sedmého století,“ uzavřel.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Washington: Bystroň se setkal s hvězdou z okolí Donalda Trumpa

17:54 Washington: Bystroň se setkal s hvězdou z okolí Donalda Trumpa

Europoslanec německé Alternativy pro Německo (AfD) Petr Bystroň se během své cesty do USA při přílež…