„Z toho, co jsem slyšel, jsem se v podstatě nedozvěděl vůbec nic,“ zahájil diskusi Chalupa. Prezident podle jeho názoru neprozradil nic konkrétního, takže snad vyděsil dvacet lidí, možná nevyděsil nikoho, zapochyboval Chalupa.
Gabal byl podstatně přísnější. Podle jeho názoru jsme závislí na spolupráci tajných služeb v Evropě. „Když dovolíte, já to posunu. V roce 2002 Zeman Američanům řekl, že se terorista Muhammad Atta sešel s iráckou vládou a plánovali útok na Svobodnou Evropu,“ připomněl Gabal. Už tehdy se Američané ptali, proč náš tehdejší politik jedna tak jednal. Teď prý budeme mít podobný problém. Naše tajné služby budou muset vysvětlovat, proč se náš prezident chová právě takto.“
Chalupa prezidenta i nadále hájil. Je to politik, prezident a občan, který se o takovéhle věci zajímá a občanům je sděluje,“ zaznělo z úst zákonodárce z hnutí ANO. „A není to prezident, který zavinil, že je na našem území nějaký terorista,“ doplnil host. Neodpustil si poznámku, že po Německu se pohybují tisíce potenciálních džihádistů a nikdo nezuří, že taková informace zazněla.
Gabal kontroval, že obecná zpráva o tom, že na našem území možná máme teroristy, je úplně jiná, než že máme jediného muže, kterého sledujeme. Pokud prezident vynesl tuto informaci kvůli nějakému sporu s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) o Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, tak se podle Gabala zachoval velmi nerozumně. A naši zpravodajci i diplomaté teď budou muset jít ke spojencům a říkat: „Podívejte se, neposlouchejte, co on říká, on už je takovej. Podívejte se, co dělá vláda. Tohle my děláme už dlouho,“ poznamenal Gabal.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp