Ivan Hoffman: Před barevnými revolucemi není úniku. Teď je na řadě Gruzie

18.05.2024 17:00 | Komentář

POHLED IVANA HOFFMANA Za hezkými hesly se skrývá starý známý ďábel, který všechno slíbí a všechno vezme. Tak popsal Ivan Hoffman manuál „barevných revolucí“, sponzorovaných stále stejnými firmami a organizacemi. Podstatou každé „barevné revoluce“ je správný nepřítel, který umožňuje mladé generaci se semknout v nenávisti.

Ivan Hoffman: Před barevnými revolucemi není úniku. Teď je na řadě Gruzie
Foto: Archiv Ivana Hoffmana
Popisek: Ivan Hoffman

O tom, jak se dělají barevné revoluce, existuje mnoho reportáží, analýz, studií a také manuálů. S barevnými revolucemi, s jejich étosem, nadějemi, ale i s jejich důsledky, s deziluzí, mají osobní zkušenost miliony lidí v mnoha zemích na různých kontinentech. Starým skeptikům je předem jasné, že vzpoura proti totalitě ve jménu svobody a demokracie dovede rozdělenou a rozhádanou společnost nakonec zpátky k totalitě, která se bude hájit potřebou bránit svobodu a demokracii. Jsou to ale mladí nadšenci, kteří si importovanou revoltu osvojí v naději, že z barevné nenávisti vyklíčí lepší svět. A jelikož mladým patří budoucnost, není zdá se před barevnými revolucemi úniku.

V barevných revolucích ve skutečnosti nejde o vznešené ideály. Jejich pravým smyslem je destabilizace společnosti, státní převrat a ovládnutí země kolonizátory v demokratickém převleku. Dnes jsou těmito kolonizátory globální hedgeové fondy, jako například BlackRock anebo Vanguard. A jejich trik se svobodou a demokracií funguje. Úkolem nevládních protivládních organizací není zapojit se do debaty o rozumném, pragmatickém směřování země. Pragmatické je totiž dobře vycházet se sousedy a nevyhledávat konflikty. Takovéto uvažování je ovšem z pohledu zahraničím sponzorovaných bojovníků za svobodu a demokracii přízemní. Svoboda a demokracie v jejich pojetí nefunguje bez nepřítele.

Barevná nenávist, která rozkládá společnost, nevzniká sama od sebe. Musí se kultivovat, živit, podporovat a množit v různých nadacích, ganzích, think tancích. Do barevné nenávisti se v rámci dlouhodobých byznysplánů investují miliony dolarů s vidinou tučného zisku. Než ale dozraje ovoce v podobě státního převratu, občanské války anebo ekonomického kolapsu, jde o běh na dlouhé trati. A jako u každé investice, vidíme i v případě sponzorů barevné svobody, demokracie či „právního státu“, že svou investici chrání, a když je třeba i drsným, nevybíravým způsobem.

Octnout se na mušce globálního predátora, který naslibuje modré z nebe, aby pak oběť nemilosrdně oškubal, je delikátní situace. Z odstupu a ze zkušenosti zemí, které si tím prošly, je pohled na nepoučitelnost těch dalších bolestný a smutný. Těm, co jsou na řadě (aktuálně Gruzínci) a ještě netuší, že je čeká pád do závislosti a chudoby, můžeme držet palce, aby se nenechali zmanipulovat. Dynamika barevné nenávisti je ale neúprosná. Za hezkými hesly se skrývá starý známý ďábel, který všechno slíbí a všechno vezme. Ne proto, že to potřebuje, ale proto, že může. Že mu to dovolíme.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Ivan Hoffman

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Hona, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJan Fišer , 18.05.2024 18:08:51
Barevné revoluce organizují globalistické nosaté elity. Barevné revoluce mají různé formy i různé cíle ale vždy hlavní roli hrají politické neziskovky, financované ze zahraničí, a zkorumpovaní politici. Uvedu několik příkladů z posledních let. Majdan na Ukrajině byl proveden velmi násilnými prostředky, vč. lidských obětí zastřelených najatými vrahy a instalací proamerické vlády a prezidenta s cílem vyvolat konflikt s Ruskem. Barevná revoluce v Bělorusku se nepovedla, protože v této zemi nebyla dostatečně silná aktivistická nezisková pátá kolona. Na Slovensku byla nejprve svržena Ficova tehdejší vláda po neziskovkami uměle vvolaných demonstracích (pod záminkou vraždy novináře) podpořených i podplacenou částí politické sféry. Tato barevná revoluce byla úspěšně završena dosazením Čaputové do funkce prezidentky SR. Podobný průběh jsme viděli i v ČR. Volby v r. 2021 byly poznamenané lživou antibabiš kampaní, zmanipulované výnosy Ústavního soudu a účelovým vytvoření pětikoalice (s následným vytvořením 5 samostatných sněmovních stranických klubů), díky čemuž se podařilo vyšachovat vítěze voleb, tedy ANO. A podobně jako na Slovensku byla barevná revoluce v Česku dovršena dosazením Petra Pavla do funkce prezidenta. A tohle všechno je běžným scénářem používaným po celém světě k odstraňování nepohodlnývh vlád, změn režimů, dosazování svých lidí do politických funkcí atd. A právě v těchto dnech se tento scénář realizuje při pokusu o další barevnou revoluci v Gruzii.

|  6 |  0

Další články z rubriky

Za tohle chtěl dav „věšet“. Co řekla Konečná u Strakatého

6:49 Za tohle chtěl dav „věšet“. Co řekla Konečná u Strakatého

Co zaznělo v rozhovoru, který na sítích vyvolal vlnu nenávisti? U označování politiků jako je sloven…