„Já se vás trošku bojim, Honzo,“ pronesla Moučková na úvod a Kraus poté zrekapituloval její pohnutou kariéru.
Moučková pracovala nejprve jako rozhlasová moderátorka a poté jako televizní hlasatelka a v tehdejší Československé televizi byla jednou z nejpopulárnějších tváří. Moučková byla známá tím, že v roce 1968 z obrazovky ohlásila okupaci Československa vojsky zemí Varšavské smlouvy a poté se zapojila do protiokupačního vysílání z Hloubětína. Poté byla z Československé televize propuštěna a musela pracovat jako uklízečka nebo prodavačka. Byla jedním z prvních signatářů Charty 77 a v roce 2013 dostala od prezidenta Miloše Zemana medaili Za zásluhy.
„Já jsem vlastně začala opravdu žít v demokratickém státním zřízení až v 61 letech. Protože fašisti přišli, když mi bylo 11, no a pak komunisti. A v tomhle já jsem žila celej produktivní život,“ řekla zasmušile.
Poté Krause uzemnila, když si nevzpomněla, že spolu hráli ve filmu. „To nevím, to si vymýšlíte,“ prohodila Moučková k překvapenému Krausovi. Moučková vzpomínala, že ve filmech obecně moc často nehrála, protože zároveň byla televizní moderátorkou. „Já jsem dělala hlasatelku, a tak jsem ve filmu moc nehrála, protože kdybych tam hrála nějakou mrchu, tak to je blbost, že jo,“ smála se.
Dokázala si udělat i legraci ze svého požehnaného věku, když prohlásila, že má „děsně starý děti“. „Dneska u mě byla dcera a já se tak na ni podívám a povídám, ty brďo, ty jsi nějaká stará, to je strašný,“ smála se Moučková. „A víte, kolik mám pravnoučat? Čerstvě sedm,“ dodala.
Podle svých slov za celý život ublížila jen prvnímu manželovi Miloši Willigovi, se kterým se rozvedla po dvou letech manželství. „On mě strašně miloval, ale já jsem se zaláskovala do medika Moučky a prostě šla. To byla blbost, vdávat se v devatenácti. Můj druhý manžel mi to pak všechno oplatil i s úrokama,“ pobavila Krause i diváky.
Vzpomínala také na svého otce Viléma Nového, se kterým prý přes deset let nemluvila. „Oni ho zavřeli jeho vlastní komunisti. On byl první, kdo byl zavřenej ve Slánskýho procesu, a pět let seděl,“ vyprávěla. Poté, co ho režim rehabilitoval a dostal se do vyšších funkcí, se za něj podle svých slov Moučková styděla. Zejména v souvislosti s jeho teorií studeného ohně v případu upálení Jana Palacha.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jma