Plakáty IVČRN, na nichž je vyobrazena přeškrtnutá mešita, jsou podle Čulíka útokem na osobní, etnickou a kulturní totožnost lidí. Zmíněné plakáty tak prý jsou negací „hlubinných totožnostních rysů, které dotyčného jedince definují svou podstatou a tu změnit nemůže“.
Zakazování islámu přirovnává k tomu, jako kdyby chtěl někdo zakazovat českou identitu. „Když někdo třeba začne zakazovat Čechům, aby jezdili veřejnou dopravou, jak se Čech může změnit, aby se takovému příkazu vyhnul?“ píše Čulík.
Jak mohou zahraniční studenti změnit svou kulturní identitu?
Plakáty IVČRN zobrazující přeškrtlou mešitu jsou podle něj přesně tímtéž útokem na hlubinnou kulturní identitu milionů nevinných lidí. „Co mají s takovým útokem zahraniční studenti dělat? Jak mohou svou kulturní identitu změnit?“ ptá se Čulík.
Tvrdí také, že olomoucká univerzita je pod tlakem ultrapravicových radikálů, kteří jejím hodnostářům vyhrožují smrtí.
A také bez bližších podrobností uvádí, že když „někteří novináři, kteří se odvážili napsat do některých českých novin, že incident vyvolali pravicoví extremisté z organizace IVČRN“, prý přišli málem o místo.
„To, že plakát IVČRN je zjevným útokem proti náboženství, a tedy podle českého zákona trestným činem, za nějž by se mělo odsuzovat na dva roky nepodmíněného trestu vězení, nikdo neřeší,“ posteskl si také Čulík.
Celý text je ZDE
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam