Stanové městečko radikálních demonstrantů, které bylo k vidění na slavném Majdanu Nezaležnosti, je minulostí. Místo, kde před dvěma lety začala ukrajinská revoluce vedoucí ke svržení prezidenta Viktora Janukovyče, je prázdné.
Podle obyvatel vláda Jaceňuka naslibovala, ale nedělá pro lidi nic. Staří lidé prý nemají na léky, na jídlo, na služby ani na nájem. „Všichni si mysleli, že po Majdanu bude lépe, ale ukázalo se, že je hůře. Za Janukovyče se žilo lépe,“ uvádí jedenadvacetiletý mladík. Jeho slova doplňuje kolegyně, která uvádí, že lidé nechtějí ani Jaceňuka, ani Porošenka.
A nad Jaceňukem se skutečně stahují mračna, a to i v řadách koaličních poslanců, kteří mu vyčítají korupční aféry i pomalé splňování slibů. I přestože například americký viceprezident Joe Biden varuje před pádem vlády, dobrovolníci na Majdanu si nemyslí, že by bylo hůře. Podle nich totiž Jaceňuk i Porošenko mají jediný zájem – jak rozkrást zemi. „Je mi líto lidí, kteří za naši zemi bojovali a obětovali kvůli tomu život. Za vládu, která je podvedla,“ říká jedna z ukrajinských žen.
Původní text ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vef