Následně uvádí, že mainstreamová média převzala základ propagandy minulého režimu, tedy, že v době socialistické republiky u nás vládla komunisitcká strana. „V reálu byla komunistická strana v roli užitečného mouřenína a dělala křoví skutečným držitelům moci. Tím byly skupiny na klíčových místech represivního aparátu,“ píše Rath s tím, že vše vlastně začalo po druhé světové válce, kdy sovětská tajná policie postupně začala ovládat klíčové části československého bezpečnostního aparátu. Připomíná osoby Jana Masaryka, Milady Horákové i Rudolfa Slánského.
„Ostatní soudruzi už se jen třásli strachy, zmítali v depresích a útěchu hledali v alkoholu, jako třeba Klement Gottwald. Bylo jasné, kdo drží moc ve státě a vyšší či nižší komunisté se předháněli v servilitě. Smrt Stalina zbavila KGB přímého každodenního dohledu nad českými represivními složkami, což posléze vyústilo ve snahu o osamostatnění politiků. To bylo rázně ukončeno přímou vojenskou invazí a hlavně nastolením opětovné vlády represivních složek,“ podotkl Rath.
„Ostatně i vlastní začátek událostí z listopadu 1989 byl součástí plánu represivního aparátu, jak si zachovat vlastní moc i poté, co Michail Gorbačov dal svým provinciím právo si vybrat svůj další osud,“ říká také Rath.
„ODS byla mezi většinou lidí zcela zdiskreditovaná desítkami skandálů a tak bylo potřeba odvést pozornost ke konkurenční ČSSD. Tak dostali vyvolení státní zástupci zadání vytvořit nějakou mediálně skutečně výživnou akci, která ukáže, že nejzkorumpovanější není ODS, ale ČSSD. Lenka Bradáčová k tomu použila zcela nový model. Státní zástupce osloví své osobní kamarády u policie, vybere si soudce, co nekladou odpor a použije prostředky na politiky, které se dosud používaly vlastně jen na nejbrutálnější trestnou činnost charakteru únosů, obchodu s bílým masem, pašování drog, samozřejmě včetně úpravy důkazů, zastrašování atp.“ jmenuje bývalý politik, vzpomíná na pád Nečasovy vlády a strefuje se do vrchní státní zástupkyně v Praze Lenky Bradáčové.
„Je zbytečné ztrácet čas a energii takovými bezvýznamnostmi jakými jsou vraždy, terorismus, drogy, únosy, vydírání. Je potřeba vytvořit útvar jakým byla StB a prokuratura dohromady. Tedy složku, která se zabývá jen politiky a byznysmeny. Tedy tím, kde je moc a peníze. Prostřednictvím takového útvaru se opět ovládne celá naše zem. Otázkou je jen, zda Andrej Babiš je aktivním spolutvůrcem plánu, nebo jen užitečným idiotem, nebo je dokonce v pozici ovládané osoby,“ uzavřel Rath s tím, že v současné době se vede střet o zbytky svobodné demokracie, která nám po listopadu 1989 ještě zbyla.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
Sociální služby
Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...
Další články z rubriky
4:44 Kdo mu dává rozkazy? Fiala? Pavel? S Foltýnem je to samá záhada
Na konci listopadu uplyne půlroční lhůta, o které Otakar Foltýn opakovaně hovořil jako o limitu svéh…
- 18:15 „Snaží se dostat stát do kritické situace a odložit volby.“ Schneider varuje. To tu ještě nebylo
- 16:36 Po dopadu ruské mezikontinentální balistické střely hrozivý odhad: Jen test. Brzy test atomovky
- 12:10 I komunisté se slitovali, Pavel ne. Prezident odmítl pustit důchodce
- 10:21 Ve světle Ukrajiny přišlo svědectví o Joeovi Bidenovi. A varování
- 17:08 Ivan Hoffman: Současný systém není demokratický. Proto je tak fatálně stabilní