Jakl si všímá, že se média více než o výsledky z mistroství světa ve fotbale v Kataru zajímají o kruté trampoty, které mají evropské týmy s páskami na podporu homosexuality. Organizátoři jim je nechtějí na dresech povolit a hrozí, že nepovolené součásti výstroje bude rozhodčí trestat žlutými kartami.
Sedm evropských týmů ustoupilo na šampionátu ohledně nosení pásky v barvách LGBTQ+ komunity, kterou se chtěly přihlásit k antidiskriminační kampani „OneLove“. FIFA jim to zakázala, podle pravidel musejí kapitáni na MS hrát s oficiální páskou dodanou federací.
Německý fotbalový svaz uvedl, že svazy podporující duhové pásky čelily „extrémnímu vydírání“. Němci si proto při společném focení před nedělním zápasem s Japonskem zakryli ústa jako protest proti postoji FIFA k duhovým páskám.
Jak bylo již výše zmíněné – zápas Němci s Japonci nakonec nečekaně prohráli. Z německých fotbalistů si po prohře dělali legraci japonští fotbaloví fanoušci, kteří si podle jejich vzoru dělali fotky se zakrytými ústy.
Japonští fanoušci mimochodem zaujali také tím, že se po zápase chopili pytlů a pomáhali pořadatelům uklízet odpadky na tribunách.
Jakl také v době, kdy ministr sociálních věcí Marian Jurečka oznámil rozšíření státní podpory výroby a prodeje aut na baterie, ve svém komentáři zmiňuje, že by Jurečka mohl navrhnout, že dotace může být vyšší, pokud bude auto na baterie vyvedeno v moderních duhových barvách. „Možná taková auta budou fasovat fotbalisti z týmů, které v Kataru vypadnou v základní skupině – a kruh se uzavře,“ podotýká Jakl.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.