"Možnost by tady i byla, jsou tady ale nějaké komplikace. Uvidíme, jak to dopadne," řekla ČTK sestra Josefa a Ctirada Mašínových Zdena. Sama se obřadu zúčastní.
Josef Mašín žije ve Spojených státech, ale v době pohřbu bude v Evropě, takže šance vypadají reálně. Sám se sice nechal slyšet, že ho mrzí, že na přítelově pohřbu nebude, ale ze slov Zdeny Mašínové ožila možnost, že své rozhodnutí ještě změní.
Paumer zemřel minulý čtvrtek ve věku 79 let. Pohřeb se má konat 4. srpna.
Chystají se i politici
Na pohřeb se chystají i někteří politici. Zúčastnit by se chtěli například premiér Petr Nečas, ministr obrany Alexandr Vondra a předsedové obou parlamentních komor Přemysl Sobotka a Miroslava Němcová. Úřadující šéf ČSSD Bohuslav Sobotka nedorazí. Pochopitelně se nezúčastní ani komunisté.
Paumer se spolu s bratry Mašíny v 50. letech postavil komunistickému režimu a doslova se prostřílel na západ. Při jejich útěku zemřelo šest lidí, což v české společnosti stále vyvolává nejednoznačné hodnocení.
Senát letos už pošesté navrhl členy skupiny na státní vyznamenání, prezident ale zatím horní komoře nikdy nevyhověl. Zhruba před dvěma lety udělil Mašínům a Paumerovi plaketu předsedy vlády tehdejší premiér Mirek Topolánek.
Čtěte:
Josefa Mašína Paumerova smrt překvapila. Chystali se do Německa
Paumer. Pro někoho hrdina, pro někoho vrah. Sobotka na pohřeb půjde
Foto: zasvobodu.cz
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: par