K plánu Merkelové a Macrona se rozepsal komentátor Marian Kechlibar. Na svém blogu varuje, že by se fakticky jednalo o společné zadlužení všech zemí EU. Shrnuje, že již nyní záměr narazil na odpor Rakouska, Nizozemska, Dánska a Švédska. „Podle rakouského kancléře Kurze zůstává jejich pozice nezměněna: nesmí jít o darované peníze. Ostatní země zatím lavírují,“ podotýká.
Samotný plán je podle něho náhledem do budoucnosti, která nastala odchodem Velké Británie z Evropské unie. „Před brexitem euronadšenci občas kritizovali Británii za to, že je brzdou další evropské integrace. Ale brzda je nezbytným vybavením každého vozidla. Bylo veřejným politickým tajemstvím, že když bylo potřeba zbrzdit ambice Paříže apod., za skeptický postoj Britů se rády schovávaly jak menší země, tak někdy i Němci samotní. Zrovna České republice tohle manévrování velmi vyhovovalo. Teď už se není za koho schovávat,“ varoval.
Může se tak potvrdit, že bez přítomnosti Velké Británie v evropském společenství již nebude žádná výrazná protiváha Německu a Francii.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: rak