„Pokud prezident slavil 17. listopad, tak byl neviditelný,“ zahájil pořad Moravec v narážce na slova hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, který nařkl z neviditelnosti velvyslance Spojených států v Česku Andrewa Schapira během oslav státního svátku 28. října na Hradě.
Do kontrastu k Zemanovu mlčení postavil Moravec projev slovenského prezidenta Andreje Kisky, který v tento den promluvil veřejně a označil přechod k demokracii, který započal 17. listopadu 1989, za jeden z nejdůležitějších momentů ve slovenských dějinách.
Zákon o hanobení prezidenta jsme odmítli, zdůraznil Faltýnek
Aby toho nebylo málo, kromě prezidentova mlčení tu teď máme ještě návrh zákona na obnovení paragrafu o hanobení prezidenta republiky, pod který se podepsala i část poslanců ANO. Kalousek okamžitě ujišťoval, že by TOP 09 zákon napadla u Ústavního soudu, pokud by prošel. Negativně se k zákonu stavěl i Faltýnek.
„Připadá nám podivné vynucovat si úctu k prezidentovi zákonem a navíc ještě pod trestní sankcí. Myslím, že by mělo být věcí každého z nás uchovat si úctu k prezidentovi. Je věcí každého člověka, jakou úctu k tomuto úřadu má. Já osobně úctu k úřadu prezidenta mám, a to bez ohledu na to, kdo ho zrovna zastává, ať je to Miloš Zeman nebo někdo jiný,“ konstatoval Faltýnek. Předsednictvo hnutí ANO se od tohoto zákona distancovalo a Faltýnek předpokládá, že hnutí jako celek ve sněmovně tento zákon nepodpoří.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Miloš Polák