Redaktora Deníku Poche překvapil svým pracovním režimem, v úřadu je totiž jako jeden z mála už od brzkých ranních hodin. „Když musíte vodit děti do školy, tak váš pracovní den začíná před osmou, abyste je do té školy doprovodil,“ vysvětloval s úsměvem Poche. Prozradil také to, že si většinou ještě stihne zaběhat ve Stromovce.
Na osobní otázky odpovídal Poche ochotně. Vzpomínal na svá školní léta, která trávil na pražském Žižkově. „Tehdy jsem trávil dost času venku, což podle mě dnes dětem chybí. Denně jsem byl na Škroupově náměstí, kde je mimochodem hospoda U Sadů. Tam jsem strávil pro změnu studijní léta.“
Rozšiřme EU
Za jedno z hlavních témat, se kterým jde do voleb, označil politik například rozšíření EU o země bývalé Jugoslávie. „Od devadesátých let urazily velký kus cesty, vždy nám byly blízké. Jejich členství se velmi blíží. Takové země jako Srbsko, Černá Hora, Makedonie a za nějakou dobu i Bosna nás musí do EU doprovodit,“ vysvětluje. S východními zeměmi má Poche bohaté zkušenosti, před vstupem do komunální politiky v nich pracoval jako politický pozorovatel. Jeho manželka Helena je Slovinka, jeden čas spolu žili na Slovinsku, až poté se natrvalo přestěhovali do České republiky.
Poche odmítá rétoriku euroskeptiků. Nedůvěru lidí v EU si vysvětluje tím, jak dlouho u nás vládly euroskeptické vlády v čele s Václavem Klausem. Na druhou stranu si je prý vědom chyb, kterých se EU v minulosti dopustila. „Evropská unie selhala v politice zaměstnanosti a soudržnosti. Ve Španělsku je 50% nezaměstnanost lidí do 30 let, což není jen jejich problém, hrozí to i nám. Myslím, že nejcitlivější je zaměstnanost mladých a lidí těsně před penzí. Musíme se zaměřit na to, jak s tím bojovat,“ říká kandidát ČSSD v obsáhlém rozhovoru.
Proti nezaměstnanosti chce Poche bojovat stážemi mladých zaměstnanců, daňovými úlevami pro firmy, které zaměstnají lidi starší 50 let. „Dosud taková témata EU vůbec neřešila, protože byla řízena konzervativními politiky. Dalším tématem je reindustrializace – musíme se snažit do Evropy přilákat zpět průmysl tak, jak to teď dělají například Spojené státy. Musíme přitom myslet i na ekologii, ale neobejdeme se bez toho,“ popisuje Poche svůj program.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rep