Kapři trpí, vražda! Aktivisté v Praze protestovali proti rybám v „loužích krve“. „Žerte tofu“, „demonstrujte proti halal porážkám“, reagoval lid

25.12.2018 20:29 | Zprávy

Proti zabíjení kaprů v kádích na ulici se v Praze na Andělu konal předvánoční protest facebookové skupiny s názvem Zvířata nejíme. Při akci nazvané Silent line pro kapry (tichá ulička pro kapry) vyjadřovali soucit a prostřednictvím bannerů s nápisy a promítáním videí na noteboocích ukázali, že jim osud těchto nevinných a němých tvorů není lhostejný. Podívejte se sami, jaké sklízejí reakce.

Kapři trpí, vražda! Aktivisté v Praze protestovali proti rybám v „loužích krve“. „Žerte tofu“, „demonstrujte proti halal porážkám“, reagoval lid
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stánek s prodejem kaprů vedle aktivistů

„Čteme a posloucháme blbosti o tom, jak lidem kazíme Vánoce, což je hodně šílený argument vzhledem k tomu, že na x místech v Praze překračujeme louže krve a snažíme se neposlouchat tupý rány do hlav těch drobečků,“ napsala na Facebooku skupina s tím, že i kapři cítí bolest a strach. Doplnila, že tato tvrzení jsou doložena atologickými studiemi.

Následně zdůraznila, že ryby nemluví a nepůjdou vám vysvětlit, že opravdu nechtějí „žít“ život v hororu. „Jsme tu my, abychom na to poukázali a něco proti tomu dělali,“ dodala. V předvánočních časech tak vyzvala lidi, aby se spolu s nimi účastnili události Tichá ulička pro kapry.

Na místě také skupina zahájila živé vysílání pro zhlédnutí, jak celá akce probíhala. Na videu lze vidět převážně mladé protestující lidi s přelepenými ústy páskou, stojící u kádí s kapry. V rukou drží například transparenty s nápisy „To, že nekřičí, neznamená, že necítí bolest“, „Některý nářek není slyšet“ či „Kapři cítí bolest jako jiná zvířata“.

Reakce kolemjdoucích nebo lidí čekajících ve frontách na kapra s sebou příliš pochopení nenesly.

Jako první se na videu objevuje žena, kterou při pohledu na seřazené protestující mladé lidi a jejich snahu chránit kapry od utrpení zachvátí velký smích.

„Vám to přijde srandovní?“ ptá mladík, který akci natáčí. „Jo, a to extrémně,“ nepřestává se žena smát a pobaven je značně i muž kráčející po jejím boku. „Ryba je žrádlo, né kámo?“ ptá se pobaveně. Na otázku mladíka, co je vlastně zvíře, už ale neodpovídá a pokračuje v chůzi dál. Mladík tak znovu průběžně lidi okolo nabádá, že kdyby nejedli maso, byli by všichni zdravější, šastnější a hubenější.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jak fungují mainstreamová média a pro koho? Debata Erika Besta, Petra Druláka a šéfredaktora PL

19:10 Jak fungují mainstreamová média a pro koho? Debata Erika Besta, Petra Druláka a šéfredaktora PL

Americký novinář žijící v Česku Erik Best a šéfredaktor Parlamentních listů Jaroslav Polanský byli h…