Klíma v rozhovoru s youtuberem Stanislavem Hruškou zavzpomínal na Ivana Jonáka, který byl známou postavou porevolučních 90. let. „On byl velký polistopadový zločinec. Ten jeho slavný Discoland Sylvie vyrostl částečně z peněz, které mu dávali lidé při revoluci pod sochou sv. Václava. On tam tehdy založil nějaké hnutí a lidé mu štědře platili a nikdo to vlastně nepočítal. A on tam měl vzadu takový karavan a tam se ty peníze dávaly a nikdo nikdy nezjistil, kolik jich šlo na bohulibé účely a kolik do toho Discolandu,“ vyprávěl Klíma v rozhovoru.
Jonák byl podle něj obrazem bláznivé mafiánské porevoluční doby. „Tam se v jeden večer sešli politici, umělci, zločinci, podnikatelé a vysocí policajti. Ti všichni se tam chodili bavit, koukali na jeho cvičeného medvěda, na striptýz a dělali kšefty. V zásadě kdo nebyl v Discolandu, jako by byl méněcenný,“ říká Klíma a dodává, že Jonák byl později odsouzen na 18 let za vraždu manželky.
„On byl kriminálník, ale dodnes není jasné, zda opravdu zavraždil svoji ženu, za což byl odsouzen na 18 let,“ naznačil Klíma, podle kterého Jonáka dlouhý pobyt ve vězení zlomil. „On odjakživa chlastal, fetoval a měl tu životosprávu špatnou. Navíc on šel do vězení z toho naprostého luxusu, který tak rád dával na odiv,“ spustil Klíma svoji vzpomínku z natáčení filmu Nahota na prodej, kde hrál Jonák roli mafiána.
„Přišel v bílým obleku a najednou si sáhl do kapsy, vyndal pakl bankovek v ruličce a zeptal se, jestli jsme už někdy viděli milion. Pak sáhl do druhé kapsy, vyndal obrovský magnum a zeptal se, jestli jsme už viděli takovou pistoli. A pak se tam projížděl luxusním terénním autem, on z toho luxusu prostě spadl na úplný dno,“ podotkl Klíma.
Do Discolandu podle Klímy chodilo množství politiků, ale nikdo z těch, kteří jsou dnes na scéně. „Že by tam chodil Klaus nebo Zeman, tak to určitě ne. Ale z umělců tam chodil třeba i Karel Gott. Já mám dodneška velkou fotku, jak sedí Gott s Jonákem a smějí se. Tenkrát to nikomu nepřišlo divné, dneska už by byl v novinách, že chodí do bordelu,“ dodal Klíma.
Ivan Jonák zemřel v roce 2016, tři roky po propuštění z vězení. V cele napsal knihu, ve které sám sebe popsal jako dělníka revoluce a krále diskoték.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jma