Interpelace poslankyně Maříkové obsahovala několik konkrétních dotazů. Nesměřovaly jen na těžbu lithia, ale rovněž na těžbu kobaltu, o které se také mluvilo. Ptala se například na doposud známé výsledky geologického průzkumu, zda firmy provádějící průzkum dostaly i právo i na těžbu, nebo proč se do průzkumné činnosti nezapojuje státní podnik DIAMO.
Ministr Karel Havlíček v odpovědi na interpelaci nejprve obsáhle vysvětluje složitý proces předcházející zahájení těžby a ujišťuje, že finální povolení k těžbě lithia je v nedohlednu a je velkou otázkou, zda vůbec někdy bude uděleno.
V lokalitě Cínovec je prováděn pouze geologický průzkum, který je první fází, ve které je zjišťováno, zda těžba vůbec má smysl. Podle ministra Havlíčka povolení získala v roce 2010 firma Geomet Brno. Ta později spojila síly se zmíněnou australskou společností EMH.
VÍCE O SPOLEČNOSTI EMH A JEJÍM POZADÍ ZDE
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav