Co vysvětlovat má nyní ministr vnitra Horst Seehofer, přestože problémy Bamf „podědil“ po svém předchůdci Thomasovi de Maiziérovi a sám stojí v čele tohoto ministerstva jen několik málo týdnů. Vše začalo odhalením, že v brémské pobočce Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky byl udělen neoprávněně azyl nejméně 1200 migrantů. Vyšetřovatelé si zpočátku nebyli jisti, jestli šlo o nedbalost či korupční záměr. Nyní se vyšetřují obě dvě varianty.
Podezření čelí zejména bývalý šéf brémské pobočky a kritika sílí nejenom směrem k vedení úřadu, ale směřuje také na hlavu Seehoferova předchůdce de Maiziéra. A to přesto, že od začátku migrační krize patřil k nejbližším spojencům kancléřky Angely Merkelové. Minulý týden se od něho veřejně distancoval Seehofer a nyní se ozval také někdejší féd Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky Frank-Juergen Weise, který jej z pověření Merkelové řídil od října 2015 do prosince 2016.
Celý text v němčině najdete ZDE.
Weise napsal několik analýz, v rámci kterých bez obalu upozorňoval na nedostatky v řízení úřadu a rovněž vytýkal chyby ministerstvu vnitra. Podle magazínu Focus se také loni na jaře nejméně dvakrát osobně setkal s kancléřkou Merkelovou. „V žádném úřadě jsem se nesetkal s tak flagrantním nedodržováním postupů a nařízení jako právě v Bamf,“ napsal mimo jiné Weise v jedné ze zpráv určených zejména „sluchu“ kancléřky.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro