Moderátorka Terezie Tománková diskusi otevřela vzpomínkou na oběti na Filosofické fakultě FF UK a poukazovala na večírek, který v den tohoto neštěstí pořádal ministr práce Jurečka.
„Myslela jsem na ty, kteří mohli přijít ke štědrovečerní večeři a už nikdy nepřijdou. Byl to šok v té předvánoční atmosféře, kdy se všichni těšili na vánoční svátky. Probíhaly také předvánoční večírky se zaměstnanci a když se k tomu stala tato nečekaná událost, tak se někde držela minuta ticha. To, co se stalo na večírku, to je věc pana Jurečky a případně pana premiéra. Já se k tomu víc vyjadřovat nebudu. Pro mě je to stále příliš žhavé téma,“ vysvětlovala Kovářová.
Okamura nabídl trochu jiný pohled.
„Tak samozřejmě je to obrovská tragédie. Ten úvodní problém je to, že se neřekla pravda. Pan Jurečka se do toho zamotal. Kdyby se šlo dál, tak už to mohlo být vyřešené. Když se řekne jméno pana Jurečky, tak mně naskakují jiné věci. Snížení valorizace důchodů, změna odchodu do důchodu nad hranici 65 let pro mladé. To jsou věci, které mám s politikou pana Jurečky spojenou,“ vysvětloval Okamura.
Havlíček zašel ještě dál.
„Chyby se stávají. Ale pokud namícháte aroganci, elitářství a papalášství, tak vám z toho vyjde pan Jurečka. Takové ty dětinské výmluvy o 19 hodinách, vždyť v 19 hodin věděl už celý svět, co se stalo,“ nebral si servítky Havlíček. A hned pokračoval. „Pan Jurečka je vicepremiér, který by měl rezignovat, protože nehájí svůj resort. Nehájí důchodce, i když by to měl dělat. Totálně zpackal rodičovský příspěvek a teď ještě předvedl papalášství a elitářství. A nevím, co by se ještě mělo stát, aby musel rezignovat,“ kroutil hlavou Havlíček.
„Já si myslím, na rozdíl od pana Havlíčka, že pan Jurečka řídí resort velmi zodpovědně. Pan Jurečka tu není od toho, aby zastával jen zájmy důchodců. On ten resort musí spravovat komplexně, což vy jste nedělali,“ vmetl Benda Havlíčkovi.
Terezie Tománková poté pozornost hostů přesměrovala na korespondenční volbu v zahraničí a Havlíček znovu vystartoval.
„My v tuto chvíli zvyšujeme komfort lidem, kteří jsou v republice třeba jednou za deset let. My zvyšujeme komfort těmto lidem, když musíme řešit důležitější věci. Nelze, aby právo jednoho občana bylo potlačeno na úkor druhého, který by dostal vyšší komfort. … My toto nechceme připustit. My nechceme omezit svobodu jednotlivce,“ soptil Havlíček.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Miloš Polák