Otázka na téma, co si myslíte o teroristickém útoku, která byla položena dvěma muslimům, je podle jejich názoru v podstatě urážlivá. I muslimové jsou přeci lidské bytosti, které cítí bolest z toho, že někdo zemřel. Cítí smutek z toho, že nějaké děti kvůli útoku jednoho muže zůstaly bez maminky, z toho, že nějaká žena zůstala bez manžela a tak podobně. Toho jsou si vědomi i muslimové, kteří teroristické útoky odsuzují.
Nelíbí se jim však, že se na ně dnes kouká jen jako na muslimy, že dostali určitou nálepku a už se málokdo zajímá o to, co je za ní. Nezajímá se o to, že jsou to muži, kteří mají rodiny, kteří mají rádi dorty nebo co rádi čtou. Lidi zajímá jen to, že je muslim. I muslimové mají přitom právo žít ve společnosti, být součástí společnosti. Jenže mnozí muslimové se dnes v Británii bojí.
„Jediné co chceme, je férová šance,“ podotýkají oba mladí muži, když se vyjadřují k teroristickým útokům. Férovou šanci v klidu žít v britské společnosti.
Radikálové, kteří páchají teroristické útoky ve jménu islámu, prý ve skutečnosti islám dezinterpretují. Nevědí, v čem skutečně tato víra spočívá. Ale lidé, kteří hledí na všechny muslimy tzv. skrz prsty, protože v nich vidí potenciální teroristy, dělají stejnou chybu. „Obě tyto skupiny mají ve skutečnosti stejnou mentalitu. Obě skupiny si myslí, že vědí, co je islám, ale nevědí to,“ uzavřeli rozhovor tázaní pánové.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp