Česko by mohlo přijmout zhruba čtyřicet syrských nezletilých sirotků z řeckých táborů, zopakoval ministr zahraničí na úvod svůj názor. „Česká republika má víc jak deset milionů obyvatel a čtyřicet nezletilých uprchlíků by nás jistě neohrozilo,“ je přesvědčen Petříček a doplnil, že by to mohlo naopak vylepšit naši pozici u větších témat, u kterých nehodláme ustupovat, jako jsou kvóty.
Václav Klaus mladší na to podotkl, že hlasoval proti tomuto přijetí stejně tak jako ČSSD. „Tam je asi nějaký rozpor mezi ministrem a jeho stranou. My se máme starat o české občany a české děti. Projíždím republiku dodávkou a viděl jsem ghetta, kde se děti narodí do chudoby, a tam také jejich život skončí,“ poukázal na to, o co by se naše země měla starat především.
„Tahle gesta nemám rád, jako učitel jsem neměl rád ani vybírání peněz na sirotky deset tisíc kilometrů daleko, ale že za školou bydlela babička, která neměla nikoho, kdo by jí nařezal dříví na zimu, to nikoho nezajímalo. Děti tu pochoduji, hovoří o klima, ale ve škole ani nezalejou kytky,“ podotkl Klaus mladší s tím, že člověk se má starat především o dobro ve své zemi, pak až dělat celoplanetární gesta.
Zdůraznil také, že nezletilí uprchlíci z řeckých táborů jsou syrské děti a syrská strana rozhodně nechce, aby se těchto čtyřiceti dětí ujala Česká republika, nebo jakákoli jiná země. „Syrská strana se chce o své děti starat. To je podobné, jako kdyby se chtěl po světové válce někdo ujmout lidických dětí v Argentině,“ uvedl Klaus, načež ministr Petříček začal kroutit nesouhlasně hlavou.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab