Kocáb předal vládě petici o Šluknovsku. Musí být dobrá vůle, radí

14.09.2011 15:41 | Zprávy

Michael Kocáb, bývalý ministr pro lidská práva, předal úřadu vlády svou petici. Podle ní by se vláda měla více věnovat příčinám problémů na Šluknovsku a přistoupit k celému problému jinak.

Kocáb předal vládě petici o Šluknovsku. Musí být dobrá vůle, radí

Bývalý ministr pro lidská práva a národnostní menšiny Michael Kocáb míní, že by vláda měla k situaci na Šluknovsku přistupovat úplně jinak. Především by se měla zabývat příčinou konfliktů. "Pokud vláda ČR nebude tyto problémy řešit systémově, vyskytne se podobná situace jako na Šluknovsku i na jiných místech ČR," stojí v petici, který podepsala například i Lejla Abbasová, bývalá Kocábova mluvčí, nebo Czeslaw Walek, ředitel festivalu Prague Pride.

Související: Kocáb ví, jak na Romy. Sepsal petici pro vládu 

Kocáb zdůrazňuje dokument Strategie boje proti sociálnímu vyloučení. „Vyhrocené vztahy mezi Romy a majoritou vedou ke ztrátě sociálního smíru a nutí odpovědné orgány k přijímání rychlých, represivních opatření," stojí dál v prohlášení, jehož signatáři by více uvítali boj s příčinami konfliktů.

Celý text Nadace Michaela Kocába: Výzva vládě k činnosti na Šluknovsku

Kocáb míní, že by situaci mohly lépe řešit nevládní agentury, ty ale potřebují více peněz, kterých se jim nedostává. „Agentury se totiž zabývají prevencí a situaci řeší na místě," hájí Kocáb jejich funkce.

„Je na co navázat, ale musí být dobrá vůle. Když se chce, tak to jde," uzavřel Kocáb a naznačil, že vláda není dostatečně motivovaná. Současná vládní zmocněnkyně Monika Šimůnková s Kocábem souhlasí, například v podpoře „impulsivního vzdělávání".

Čtěte více:

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bystroňova mise u Trumpa: Mluvil se špičkami

19:28 Bystroňova mise u Trumpa: Mluvil se špičkami

Svou návštěvu Spojených států završil europoslanec AfD Petr Bystroň na oslavě vítězství Donalda Trum…