V komentáři nazvaném "Dobrá pověst státu" poukázal na to, že senátoři odmítali prezidentské návrhy v případě ústavních soudců, a to i předchozím prezidentům, a z toho důvodu není situace nijak neobvyklá.
Otázkou podle Zvěřiny je, zda mohl a měl tuto kandidátku vůbec Senát schválit. Sporná přitom není ani minulost paní Procházkové (ta je dle Zvěřiny naopak kladem), ani její afinita k levici či sklon spolupracovat prakticky s kýmkoli.
Senátoři dle Zvěřiny brali v potaz i to, že Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR) není žádný diskusní klub s nezávazným programem, ale instituce zřízená státem pro nějaký účel a každý, kdo zde má stát reprezentovat, by měl být zárukou solidnosti. Paní Procházková v radě jakékoli instituce slibuje podle Zvěřiny především vyhrocený konflikt. Senátoři hlasující proti tedy odmítali zejména možnost, že by se ÚSTR stal opět tématem mediálních přestřelek.
Nakonec Procházkovou přirovnal k manželce velvyslance Borůvky, která svými příspěvky na sociálních sítích, prezentujícími pikantnosti ze zákulisí ministerstva zahraničních věcí i z osobního života ministra Zaorálka šokovala veřejnost. Procházková by prý podobně ohrožovala dobrou pověst státu, což rozhodně nemůžeme chtít.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam