Odmítáním korespondenční volby fakticky upíráme krajanům rovné volební právo, domnívá se komentátor Jan Moláček. Souhlasíte?
Vzhledem k tomu, co jsme viděli při amerických prezidentských volbách připomínajících spíše Kongo nebo Somálsko, může po korespondenčním hlasování volat jen pologramotný demagog typu Moláčka ze stáje Bakaly nebo eurounijní ČT. Jinak Moláčkovy pamflety na pravověrném Deníku N nečtu, takže nevím, jak to s tím upíráním rovného práva myslel.
A co říkáte na pohled „kdo v Česku nežije, ať tu nevolí“?
Nepřijde mi to nelogické. Jedná-li se tedy o dlouhodobé nežití v ČR, nikoliv přechodné – byť na pár let. Ačkoliv je pohled z třetí strany, nadhled i odstup často dobrým pomocníkem, myslím, že volit by obecně měli v daných zemích a oblastech lidé, kteří tam realitu prožívají na vlastní kůži. A je jedno, zda si zvolí tak či onak, „dobře“ či „špatně“. Jde o to, že břemeno jejich volby dopadne na ně samotné.
Ministr zdravotnictví Jan Blatný se v nedělních Otázkách Václava Moravce vyjádřil ke covidovým statistikám úmrtí. „My vykazujeme každého, kdo zemře i na autonehodu a má covid-19, jako člověka, který na něj zemřel,“ tvrdil. Přímo na covid zemřela z uvedeného počtu prý jen třetina lidí. Jak to na vás působí?
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Marek Korejs