Před 70 lety na šibenici zemřela Milada Horáková. Na smrt ji ve vykonstruovaném procesu za smyšlené zločiny poslali komunisté. Po 70 letech visí po Praze obří plakáty, které na tuto justiční vraždu upozorňují.
Pražská KSČM proti těmto plakátům protestuje. Překrucují prý historii a podněcují antikomunistickou nenávist.
„Krajský výbor KSČM Praha důrazně protestuje proti zkreslování a přepisování historické pravdy a proti rozdmýchávání antikomunistické nenávisti, která je opět vyvolávána v hlavním městě,“ stojí v prohlášení komunistů.
Podle pražských komunistů jde o útok na jednu z demokratických stran
„Jedná se o útok státem zřizovaných institucí na KSČM, na jednu z demokratických a k tomu parlamentních stran. Ostře se ohrazujeme proti tomuto prohlášení. My komunisté od samého vzniku komunistické strany, jejíž 100. výročí si příští rok připomínáme, bojujeme za důstojný život bez válek, bídy, hladu a vykořisťování. Chceme, aby se lidé nemuseli bát, že nebudou mít práci, že přijdou o střechu nad hlavu, že nebudou mít na jídlo, léky, vzdělání pro své děti. Je to kapitalismus, který vyvolává války a zabíjení, je to kapitalismus, který vytváří propastné rozdíly mezi dvěma světy, malým světem těch, kdo se na úkor ostatních topí v bohatství, a velkým světem těch, kteří jsou na či pod hranicí chudoby. Je to zločinný kapitalismus, ne myšlenka komunismu,“ stojí v prohlášení KSČM.
Netrvalo však dlouho a komunisté se dočkali protiútoku. Z nečekané strany. Jejich stranický kolega Jiří Dolejš svým soudružským souputníkům vzkázal, že justiční vražda zůstává svinstvem i po sedmdesáti letech.
„Připomínky justiční vraždy Milady Horákové jsou zcela pochopitelné. Nebo snad má někdo dojem, že politická vražda není svinstvo?“ položil řečnickou otázku.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp