Peníze jsou rozdělené mezi dva dotační tituly a mají sloužit jako příspěvek na projektovou dokumentaci i na budování. Bude možné žádat o peníze na vodovody, vrty a vodojemy, dále na kanalizace a čistírny. „Třetí podprogram je na ochranu proti povodním a zároveň na zadržování vody v krajině,“ řekla Horná. Kraj tak chce podpořit budování tůní, poldrů a nádrží o velikosti do 2000 čtverečních metrů pro posílení akumulace vody v krajině. Investorem mohou být podle radního pro životní prostředí a zemědělství Martina Hyského (ČSSD) obce nebo jejich svazky.
„Srážkový deficit na území Kraje Vysočina od roku 2015 do konce roku 2018 dosáhl téměř 450 milimetrů, z hlediska srážek byl loňský rok na území kraje horší než suchý rok 2015. Od roku 2015 jsou na území kraje rovněž vyšší průměrné teploty oproti dlouhodobému normálu, což znamená i podstatně vyšší výpar. Na základě těchto informací je zřejmé, že za poslední tři roky Vysočina přišla v úhrnech o téměř jeden celý rok průměrných srážek," upozornil Hyský.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk