Úspěšně jste prošel prvním kolem senátních voleb na Teplicku. Jak hodně vděčíte tomu, že jste viditelnou osobností Teplic jako primátor a zároveň jste vnímán jako nástupce s nostalgií vzpomínaného Jaroslava Kubery?
Moje působení na radnici, v Teplicích, na Teplicku je delší než jen ty dva roky v roli primátora – předtím jsem byl náměstkem primátora, pana Kubery.
Jistě, to jste byl ale ještě „dvojka“…
Samozřejmě, že jakákoli funkce nebo viditelná pozice napomáhá k vnímání veřejností. A záleží na veřejnosti, zda to vnímání je pozitivní, nebo negativní. Z prvního kola senátních voleb je vidět, že vnímání mé osoby na Teplicku je převážně pozitivní. Důvěry si pochopitelně velmi vážím.
Vy víte a nijak nezastíráte, že zesnulý Jaroslav Kubera vás označoval za člověka, kterého „vychoval jako svého nástupce“. Jak se cítíte, když jste takto vnímán?
Pana Kuberu jsem znal od druhé poloviny 90. let. Posledních deset let to bylo poměrně intenzivní, jelikož jsme spolupracovali velmi úzce.
Já na to jsem hrdý, že toto o mně pan Kubera říkal. Je pro mě čest, když to říkala takto významná porevoluční osoba pro Teplice a v několika posledních letech i pro náš stát, tak to je samozřejmě čest a velmi dobré hodnocení.
Prý o vás také říkal, zcela jistě s úsměvem, že jste stejný „škrt“ jako on. Cítíte se býti škrtem?
My jsme byli oba stejného smýšlení. Já teď používám větu, že nejsem sice jeho kopie, ale jdu jeho cestou.
Jsem pravicově smýšlející člověk, který chce nechat co nejvíce peněz u lidí, a nechce je přerozdělovat více, než je nutné. Z toho plyne ono „úsporné vnímání veřejných financí“.
My jsme vždy vedli politiku ve smyslu, že máme rozdělovat veřejné prostředky, tedy prostředky daňových poplatníků, s největší péčí. A nerozhazovat – abychom si mohli našetřit na větší akce, jako byl naposledy zimní stadion za více než 200 milionů korun nebo rekonstrukce aquacentra za 300 milionů korun, které byly hrazeny z vlastních prostředků města.
Tedy bez jakýchkoli dotací?
Ano, zcela bez dotace.
To je dnes asi výjimečné u takto náročných investic…
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lucie Bartoš