Kromě chorvatsko-slovinské hranice, kde se čekalo na odbavení několik hodin, představuje problém i slovinsko-rakouská hranice. Tam se odpoledne už situace zlepšila. Rakousko totiž v pátek nařídilo, že úřady musejí zaznamenat osobní údaje všech přijíždějících včetně těch, kteří alpskou zemí pouze projíždějí. Odpoledne pak policisté začali zastavovat jen namátkově – a to cestující, kteří zemí jen projíždějí. Místo toho musejí tito turisté vyplnit prohlášení o tranzitu hned na hranicích. Lidem v kolonách velmi často docházela voda, neměli ani kam jít na toaletu.
Česko zatím řadí Chorvatsko do zelené skupiny, před návštěvou země však v pátek varovaly například Rakousko, Itálie a Slovinsko, německá vláda pak varovala před některými částmi země.
Chorvatsko však kvůli úprku turistů velmi trpí, neboť je na cestovním ruchu závislé. Turistická sezóna tam jindy končí až v říjnu. V uplynulých 24 hodinách pak přibylo v zemi 275 nových případů nákazy koronavirem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: vef